Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Marketlerdeki Diş Beyazlatma Ürünlerine Dikkat


Kişinin en dikkat çeken fiziki özelliklerinden ilki göz alıcı canlı bakışlarsa; diğeri, güzel gülüşü gözler önüne seren beyaz ve estetik görünüme sahip sağlıklı dişlerdir.  Aslında birbirini tam anlamıyla bütünleyen bakışların ve içten bir gülümsenin kişilerarası iletişimdeki rolü zaten tartışılmaz.  İşte kişilerarası iletişimin bir parçası olan gülümsemede dişlerin yeteri kadar beyaz olmaması ise bireyler için hep bir endişe kaynağı olmuştur.

 

Tüm bu nedenleri ile farklı diş beyazlatma çabaları toplumumuzda ne yazık ki hala süre geliyor. Ama kulaktan dolma bilgilerle, ama internette yazan tariflerle ya da marketlerde satılan diş beyazlatma ürünleriyle diş beyazlatma çabasına girmek çoğu zaman geri dönüşü olmayan sıkıntılar doğurabiliyor ve bu uygulamalarla dişler ciddi hasara da uğrayabiliyor. Bu hasarlar çok sık karşılaştığımız sıkıntılardır. Özellikle diş minesi, çok özel ve zarar gördüğünde tamiri mümkün olmayan bir dokudur. Ki diş minesi,  sindirim işlevinin ilk aşaması olan çiğnemede son derece önemlidir. Besinlerin fiziksel ve kimyasal etkilerine karşı diş minesi dişteki iç tabakayı korumakla görevlidir. Mümkünse diş hekimi kliniği dışında hiçbir market ürününü ya da kulaktan dolma tarifleri dişlerinize uygulamayın. İçeriğinde ne olduğu bilinmeyen ürünler kullanarak onarılması imkânsız sonuçlarla karşılaşmamak için hekim dışında hiç kimseye itibar edilmemelidir. Aksi yönde hareket ederek uygulanan yöntemler diş minesinde ve diş etlerinde geri dönüşümü olmayan hasarlara yol açarak hiç yoktan yere diş kayıpları da yaşamanıza sebep olabilir.

 

Dişleri beyazlatmak için farklı yöntemler vardır. Birincisi diş doktoru yardımıyla profesyonel beyazlatma (Office bleaching), diğeri ise evde doktorunuzun önerisi doğrultusunda uygulanan ev beyazlatma (Home bleaching) sistemidir. Diş beyazlatma işleminde dişin renginin ne kadar açılacağını dişin yapısı belirlemektedir. Herkeste aynı oranda beyazlatma mümkün olamamaktadır. Diş beyazlatma sonrasında bir sonraki işleme kadar geçen süre kişiye göre değişiklik gösterir.


Yayınlanma: 25/08/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90