Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Lazer Epilasyon Yaptıracaklara Uyarı


Günümüzde en popüler medikal estetik uygulamalardan biri; Lazer Epilasyondur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen bayan ve /veya erkek; Google’dan farklı arama alternatifleriyle milyonlarca bilgiye ve merkeze kısa sürede ulaşabiliyor. Gelişen teknoloji ile bilgi bir tık ötemizde; ama bundan sonra nelere dikkat etmeli?

 

Sağlık Kuruluşu Tercih Edilmeli

 

Lazer epilasyon; araştırmalarınız doğrultusunda ne kadar basit görünürse görünsün “öncelikle bir sağlık” işidir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulaması, Sağlık Bakanlığı’na bağlı ve Sağlık Müdürlükleri’nce düzenli denetimi yapılan poliklinikler, tıp merkezleri ve hastaneler bünyesinde ve hekim sorumluluğunda yapılabilir.

 

Vaat Edilen Garanti Sözü Sizi Aldatmasın

 

Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak ortalama 8-12 seans sürer. Seans aralıkları ortalama ayda birdir. Lazer Epilasyonda, seanslara riayet etmek optimal sonuca kavuşmak anlamında önemlidir. Uygulama sayısında görülebilecek artışın sebebi; kişinin bazı hormonal özelliklerine bağlıdır. Tüm bu nedenlerle %100 sonuç alınır demek doğru olmaz.

 

Fiyat Endeksli Olmayın

 

Kesin seans sayısı vaadiyle; toplu alınan, seans sayısına bölündüğünde düşük gibi gösterilen bedeller sizi yanıltabilir. Burada önemli olan lazer epilasyon işinin; nerede, ne kalitede ve kim tarafından yapıldığının sorgulanmasıdır. Bu bilgiler ışığında fiyat araştırmasını yönetmek daha doğru olacaktır.

 

Lazer Epilasyon İçin Herkes Uygun Aday Değildir

 

Gözleri direk ışıktan koruyucu gözlük kullanmak şartıyla; tüylerinden kurtulmak isteyen herkese tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Cinsiyet ayrımı söz konusu değildir. Ancak cilt tipi, kıl yapısı ve yoğunluğu en önemli belirleyici faktörler arasındadır. Aşırı bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulaması yapılamaz. Uygulama için en uygun adaylar açık renkli tene ve koyu renk kıl yapısına sahip olanlardır. Diğer yandan bireyin kullandığı ilaçlar yahut mevcut bulunan bir rahatsızlığı var ise iyi sorgulanmalıdır.

 


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90