Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kariyer ve Estetik


Kariyer için, çalışmak kadar estetik görünüm de önemli...

İş hayatında kadın ve erkeklerin aktif ve girişken olması, gerektiğinde kıran kırana rekabete girebilmesi için şüphesiz ki özgüven oldukça önemli. Günümüz iş dünyasında artık özgüven sahibi olabilmek için alınan eğitim, bilgi ve donanım ne yazık ki tek başına yeterli değil.

Bilindiği üzere kurumların her gün yayınlanan yüzlerce, binlerce iş ilanında; ihtiyaç duyulan personelin nitelikleri sıralanıyor. İş alımında kişinin eğitim durumu, iletişim becerisinin yüksek olması, takım çalışmasına yatkın olması, yabancı dil bilmesi ve prezantabl olması gibi kriterler aranıyor. Bu kriterlerin büyük çoğunluğunu kişi; aldığı eğitim, edindiği mesleki tecrübe ile sağlayabilir. Prezantabl kavramına işveren açısından baktığımızda ise herkese göre değişen bir kavram olduğunu görüyoruz.

Mesleğinizde ne kadar iyi eğitim almış olursanız olun, deneyim ve başarı sahibi olun, yapılan başvurular ne yazık ki görüşme yaptığınız kişinin ‘prezantabl’ anlayışı ile örtüşmüyorsa; bu görüşme hüsranla bitebiliyor. Çünkü iş dünyasında sadece başarılı olmak değil, iyi görünmekte önem taşıyor. Kariyer koridorlarında ilerleyen kişi için estetik görünüm gerekliliği gün be gün önem kazanıyor. Yani kariyer sahibi olan kadın ve erkeğin iş hayatında her daim bakımlı olma baskısı giderek artarken; kariyer sahibi olmak isteyen iş hayatına yeni atılan kişi de bu baskıyı göz ardı etmiyor. Bu nedenle iş hayatındaki kadınlar da erkekler de kişisel bakımları, dış görünümleri için bütçe ayırıyorlar.

Özellikle son dönemde biz estetik ve plastik cerrahi uzmanlarına bu sebeplerle başvuran hasta sayısı giderek arttı. Bu hasta portföyünün iş yaşamlarına baktığımızda genel olarak insan ilişkilerine dayalı mesleklerde çalıştıklarını gördük. Bu meslek grupları arasında; satış, reklam, turizm, halkla ilişkiler, bankacı, idari yönetici ve siyaset içinde yer alan kişilerin çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz.

Kariyerde estetik görünüm için tercih edilen uygulamalar ağırlıklı olarak medikal estetik uygulamalardır. Diğer bir yandan estetik cerrahi uygulamalara yapılan başvurularında yadsınamayacak kadar yüksek olduğunu söylenebilir. Tercih edilen medikal estetik işlemler; lazer epilasyon, lazer ile cilt yenileme-gençleştirme, bölgesel zayıflama, cilt bakımı, botoks ve dolgu iken; estetik cerrahi uygulamalar, burun estetiği, kulak estetiği, meme estetiği, liposuction olarak sıralanıyor.

Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90