Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Karın Germeyi Şişmanlık Tedavisi Olarak Düşünmeyin!


Karın bölgesindeki sarkma, çatlak, aşırı yağ birikimi ile buna bağlı bombeleşme vb. deformasyonlar kişinin bedensel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkiler. Karın bölgesindeki bu deformasyonların pek çok farklı sebebi olabilir. Özellikle doğum yapmış bayanlarda karın bölgesinde deride çatlaklar oluşmuş, karın sarkmış ve kaslar oldukça zayıflamıştır. Hormonal değişimler, genetik yatkınlık, sık kilo alıp vermek ve/veya durağan bir yaşam tarzı yine başlıca karın deformasyonu nedenleri arasında sayılabilir.

 

Abdominoplasti denilen karın germe ameliyatına göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan ancak karın bölgesinde diyet ve egzersizle gideremedikleri fazla yağ dokusuna ve gevşek karın derisine sahip kadın ve erkekler uygun adaylardır.

 

Karın estetiği orta ve alt karın bölgesindeki fazla yağ ve sarkık olan cilt dokusunun alındığı aynı zamanda zayıf olan kasların sağlamlaştırıldığı cerrahi bir girişimdir. Karın estetiği operasyonu genel anestezi ile gerçekleştirilir ve yaklaşık 2–3 saat kadar sürebilir. Karın estetiği (karın germe) ameliyatı mini karın germe veya tam karın germe yöntemleri ile yapılır. Karın germe operasyonu için hangi yönteme uygun olunduğuna estetik ve plastik cerrahi uzmanının yapacağı ön muayene ile karar verilir.

 

Diyet ve spora cevap vermeyen karın konturu bozulmuş olan bayan ve erkekler için uygun olan bu cerrahi prosedür asla şişmanlık tedavisi olarak düşünülmemelidir. Karın derisinin her şeyden önce bu operasyon için uygun olması oldukça önemlidir. Bu nedenle şişman kişiler bu ameliyattan önce kaybedebilecekleri miktarda kilolarını vermelidir.

 

Abdominoplasti (karın germe) ile sarkık olan karın derisini toparlamak; görünüşünüzü ve kendinize olan güveninizi şüphesiz arttıracaktır ancak tümüyle ideal bir manken görünüme kavuşmanızı veya tedavi gerektiren diğer sorunlarınızı ortadan kaldırmayı sağlamayacaktır. Böyle bir durumda; karın estetiği diğer vücut bölgelerinde (meme, vajina, kollar, bacaklar) kontur düzenlemesi gerekiyorsa kombine olarak da planlanabilir. Ameliyata karar vermeden önce, beklentilerinizin gerçekçi olması konusunda iyi düşünmeniz ve bunları estetik plastik cerrahi uzmanınızla detaylı olarak görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.  


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90