Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Karın Germe Sizi Germesin


Karın germe ya da abdominoplasti olarak da adlandırılan karın estetiği operasyonu, karın bölgesinde ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılan bir estetik cerrahi girişimdir.

 

Karın bölgesinde bombelik, yayvanlaşma, karın derisinde bollaşma, çatlaklar, sarkma ve de deri altında fazla yağ birikintileri gözüken kişiler bu ameliyatlar için aday kişilerdir. Genellikle bir veya birden fazla kez doğum yapmış ya da ikiz gebelik geçirmiş, gebelik esnasında aşırı kilo almış bayanlarda ve gebelik yaşamadığı halde aşırı kilo alıp veren bayanlar ve baylarda bu saydığımız karın görüntüsü değişiklikleri çoğunlukla rastladığımız bulgulardır. Bu bulgular vücudun genel görüntüsünü ve estetiğini bozarak kişide psiko-sosyal sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Yapılacak başarılı bir karın estetiği operasyonu tüm bu sorunları ortadan kaldırır, kişinin kendine güvenini ve motivasyonunu arttırır.

 

Ameliyat öncesi değerlendirme plastik cerrahın, hastayla yapacağı görüşme ve hastayı muayenesi sonucunda gerçekleşir. Hastanın genel sağlık durumu, karın bölgesinin durumu, karındaki bombelik, deri fazlalığı, çatlakların yaygınlık derecesi, yağlanma ve sarkma gibi tespitler hekim tarafından yapılır. Hastanın başka bir sağlık problemi olup olmadığı, sigara ve başka kötü alışkanlığı bulunup bulunmadığı, sürekli kullandığı herhangi bir ilaç(aspirin ve diğer kan sulandırıcılar gibi) olup olmadığı hekim tarafından sorgulanır.

 

Eğer hasta sigara içiyor veya kan sulandırıcılar kullanıyorsa hekimin ön göreceği zaman içerisinde bu alımları durdurması gerekir. Hasta ileri derecede obez ise fazla kilolarını verdikten sonra bu ameliyatı gerçekleştirmek daha doğrudur. Hasta yeni doğum yapmış ise emzirmenin sonlanması ve fazla kilolarını verdikten sonra bu ameliyatın planlanması daha yerinde olur. 


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90