Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kalıcı Makyaj ile Gelen Konfor


Hızlı yaşam özellikle çalışan kadınların; güne yetişme telaşıyla başlıyor. Yoğun tempoda şık ve bakımlı olma zorunluluğu ise zaman darlığı nedeniyle bir sorun haline geliyor. Oysa kalıcı makyaj bu sıkıntıyı rafa kaldırarak kadınların her daim güzel görünmesini sağlıyor.

 

Kalıcı makyaj doğal pigmentlerin (renklerin) cilt altına yerleştirmesi sanatıdır. Kadınlar için büyük kolaylık olarak tanımlanan kalıcı makyajla ilgili işte tüm merak edilenler:

 

Kalıcı makyaja neden gereksinim duyuluyor?

Kalıcı makyaj, kimine göre rahatlık, kimine göre güzellik,  kimine göre bir zorunluluktur. Bayanlar için en önemli faktörlerden biri her daim alımlı ve güzel olmaktır. Güzelliği çok daha belirgin hale getirmek ve zaman sorununu ortadan kaldırmanın en pratik yolu da kalıcı makyajdır. Ayrıca kalıcı makyaj sayesinde makyaj tazeleme işlemi de ortadan kalkmaktadır.

 

Peki, nedir kalıcı makyaj?

Cam şişe içerisinde reçeteli Sağlık Bakanlığı onaylı boyalar ile yapılan mikro pigment uygulaması dediğimiz bu işlem iğnelerin değdiği noktalara boya yerleştirme tekniğidir. Kalıcı makyaj, tamamen doğal mineral ve bitki köklerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kalıcı makyaj için kullanılan boyalar organiktir. Pigmentler tamamen doğal olup uygulama kişide alerjik reaksiyon göstermez.

 

Kalıcı makyaj acı veren bir uygulama mıdır?

Aslında değil. Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrıya olan duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Zaten uygulama öncesinde kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır.

 

Kalıcı makyaj uygulaması ne kadar sürüyor?

Bu noktada çalışılacak bölgenin neresi olduğu önemli. İşlemin uzunluğu; kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Uygulama süresi 1,5 saat ile 3 saat arasında değişir. Kişinin yüz ölçülerinin alınması, fotoğraf çekimleri gibi ön çalışmalar yapıyoruz. Tüm bunlar dikkate alınırsa kalıcı makyaj yaklaşık üç saat gibi bir zaman diliminde tüm işlemleri ile tamamlanıyor.

 

Bu durumda aynı gün içinde normal tempoya dönmek mümkün, değil mi?

Evet. Uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestezik pomatlar (bölgeyi uyuşturan kremler) sayesinde kişi minimum bir batma hissi duyacak ama bu onun günlük sosyal hayata adapte olmasında bir sıkıntı yaratmayacaktır. Kişi çok rahatlıkla gün içinde bu uygulamaları yaptırabilir, daha güzel ve daha dinamik görünebilir.

 

 

Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenler öncelikle nelere dikkat etmeli?

Öncelikle bu uygulamayı yapan kişinin permanent make -up diplomasına sahip olması ve kullanılan malzemelerin de Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olması gerekir. Özellikle kalıcı makyajda kullanılacak boyanın cam şişe içerisinde ve reçeteli olması önemlidir.  Bütün bunların yanı sıra önemli olan bir nokta da uygulamalar steril şartlarda yapılmalı. Her seferinde steril, tek kullanımlık iğneler ile uygulama yapılmalıdır ve ortamın son derece steril olması gerekmektedir.

 

Peki, kalıcı makyajı yaptıran kişiler bir daha ne zaman bu yönteme başvurur, uygulamanın ömrü nedir?

İlk uygulamanın bitiminden birkaç hafta sonra kontrol amaçlı tekrar bir rötuş yapmak gerekmektedir.  Sonrasında denizde, havuzda, sabah uyandığınızda ve günlük yaşamın her anında güzelliğiniz sizinle birlikte oluyor. Kalıcı makyaj Dünya Sağlık Örgütü’nün uygun bulduğu boyalarla yapıldığında minimum 2 yıl yüzünüzde her an istediğiniz güzelliği size sunuyor.

 

Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Makyajın yapıldığı hafta, o bölge suyla ve kozmetik ürünlerle (fondöten, pudra, kaş kalemi / farı vb.) temas ettirilmemelidir. İlk bir hafta uygulamanın yapıldığı bölgenin sterilizasyonuna, nemli tutulmasına önem verilmeli ve uzmanın önerdiği pomatların düzenli kullanılmasına dikkat edilmelidir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90