Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Her Yönüyle Göğüs Küçültme Estetiği


Kadınlar iş hayatında aktif çalışmanın yanı sıra evde de mesai harcıyorlar. Yapılan araştırmalar tam zamanlı çalışma hayatında yer alan kadınların, ev içi işlerde de aynı sorumlulukla çalışmaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Yoğun çalışma hayatı ve ev - iş yükünün dengelenebilmesi konusunda çaba harcayan kadınlar eğer ki çocuk sahibi de olmuşlarsa bedensel olarak ciddi deformasyonlar yaşayabiliyor ve bu da kadının sosyal hayattan kopması için yeterli bir sebep oluyor. Tüm bu süreçler ile duygusal olarak yıpranan kadın gittikçe ağırlaşan psiko sosyal bir baskı da hissedebiliyor. Özellikle büyük göğüslere sahip kadınlarda birçok önemli bedensel ve psikolojik sağlık problemleri görülebiliyor.

 

Kadınlığın sembolü olan göğüslerin mevcut durumu kadın için fiziksel ve psikolojik olarak büyük öneme sahiptir.  Göğüs bölgesi sorunlu ve büyüklüğü ileri derecede olan kadınlarda çeşitli sorunlar görülmektedir. Göğüslerdeki aşırı büyüme kadınlarda, kas gerilmeleri, sırt ve boyun ağrıları, sutyen askıları ile omuzlarda oluşan çöküklük gibi problemler ile sportif aktivitelere katılamama gibi sonuçlar doğurmaktadır. İki tane ağır kitlenin yer çekiminin gücüyle vücudu devamlı öne çekmesi sonucu zamanla kamburlaşma durumları da ortaya çıkabilir. Özellikle meme ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sebebiyle yaz aylarında meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Yaralar uzman dermatoglarca tedavi edilse de göğüsler büyük kaldığı sürece rahatsızlığın tekrarlaması söz konusudur.

 

Yaşanan fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik olarak kendini rahatsız eden kadınlar için meme küçültme ve gerekli ise dikleştirme estetiğini çözüm olarak sunuyoruz. Bazı genç kızlarda memeler aşırı büyük olabilir. Estetik cerrahideki gelişmeler sayesinde bu kişilere erken yaşlarda bile meme küçültme ameliyatları yapılabilir. Emzirmeyi düşünen genç yaştaki kadınların bu konuda rahat olabilmeleri için birçok ameliyat yöntemi geliştirilmiştir. Elde edilen sonuçlar genellikle uzun süreli ve kalıcıdır. Böylece hasta sadece güzel ve vücut yapısına uygun göğüslere sahip olmakla kalmaz, büyük ve sarkık memelerin oluşturduğu fiziksel ve psikolojik problemlerden de kurtulmuş olur.


Yayınlanma: 07/12/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90