Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Genital Bölge Sorunlarına Estetik Çözüm


Kadınlarda genital bölgede sonradan meydana gelen şekil bozukluklarının ya da doğuştan gelen anormal yapının onarımını sağlayan operasyonlara genital estetik adı verilir.

 

Vajinal doğum, yaşlanma, hormonal düzensizlikler, genetik yapı ve benzeri sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde genital organın rengi, biçimi değişebilir; içyapıda deformasyonlar oluşabilir. Kadınların bedenlerinin herhangi bir yerinde oluşan deformasyondan rahatsızlık duyması ne kadar normal ise; genital bölge problemlerinde de rahatsızlık duyması ve çözüm arayışına girmesi gayet normaldir. Bir kadının yüz güzelliği ve vücut güzelliği mükemmel derecede iyi bile olsa, eğer genital organlarında kendisini hoşnut etmeyen her hangi bir estetik kusur varsa bu, onu hem fizyolojik hem de psikolojik olarak rahatsız edebilir. Özellikle estetik kaygı taşıyan kadınlarda genital problemin beraberinde çekingenlik, utangaçlık, içe kapanma ve cinsel isteksizlik gibi problemlerde görülebilmektedir. Yaşanan rahatsızlık giderilmediği sürece cinsel yaşantıyı olumsuz etkiler ve cinsel anlamda başarısızlıklara neden olabilir.

 

Genital organın estetik bulunmaması ve cinsel ilişkiden zevk alamamaya kadar birçok problemin giderildiği bu operasyonlara ilgi her geçen yıl artış göstermektedir. En sık karşılaşılan sorun normal doğum yapan kadılarda vajinanın ileri derecede bollaşması ve doğum sırasında gerçekleşen yırtılma ya da doğumu kolaylaştırmak için yapılan epizyotomi adı verilen kesinin düzgün onarılamamasıdır. Vajina dokularının özel teknikler ile yenilenmesi ve vajinanın daraltılması amacı ile yapılan müdahalelere vajina gençleştirme ameliyatı da denilmektedir. Genital estetik ameliyatlar ile normal doğum sonrası meydana gelen vajina genişlemesi gibi sorunlar çözüme ulaştırılırken, vajina dudaklarında yaşanan şekil bozuklukları da tedavi edilebilmektedir. Genital bölgede sarkıp bollaşan dokuların sıkılaştırılması ve gençleştirilmesine ilaveten iç dudaklardaki sarkma ve fazla dokuların da çıkarılması eşzamanlı olarak yapılabilmektedir.

Etiketler:


Yayınlanma: 31/07/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90