Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Operasyonlarla Vücut Şekillendirme


Sportif ve fit görünümlü olan kişilerin çoğu aslında genetik kodları nedeniyle doğuştan şanslıdır. Bu şans ile daha çocukluk yaşlarından itibaren mükemmel vücut gelişimi gösterirler ve bu kişileri yaşıtlarından ayırt edebilmek kolaydır. Bu kişiler heybelerindeki böylesi bir şansa bir de dengeli ve düzenli beslenmeyi eklediklerinde genetik yatkınlıklarının avantajını ömür boyu sürebileceklerdir. Ancak bu kadar şanlı olabilecek kişiler sayılıdır.  

 

 

Böylesine şanslı olamayan büyük çoğunluk içinde ister kadın olsun, ister erkek; vücut hatlarındaki oransızlıklardan şikâyetçi kişilerin sayısı ise günden güne ne yazık ki artış gösteriyor. Özellikle yaklaşan yaz ile deniz mevsimine hazırlık için neredeyse her yıl başlanılan spor ve diyet yapbozları farkında olunmasa da vücut hatlarının bozulmasına sebep oluyor. Hormonal bozukluklar, günlük yaşam stresleri, dengesiz yaşam alışkanlıkları ve düzensiz beslenme de eklendiğinde olumsuzlukların yansımaları gözle görülür bir hal alabiliyor.

 

 

Vücut deformasyonları arasında en sık rastladığımız belirli bölgelerde yağ doku fazlalığına bağlı bombeliklerdir. Spor ve diyet ile geçen uzun uğraşlar sonucu yine de istenilen sonucun alınamadığı yağ stoklanması olarak çıkıntı yapan inatçı bölgeler ise kişi için can yakıcı olabiliyor. Hem bayanlarda hem de erkeklerde güvenle uygulanabilen ‘liposuction’ denilen yağ çekme yöntemi ile sorun çözülebilmektedir. Erkeklerde jinekomasti dediğimiz memenin kadın tipi gibi büyüme durumunda sadece ‘liposuction’ ile çözümlenebilen durumlar da vardır. Kadınlarda göğüs bölgesinde yaşanan deformasyonlar farklı meme estetiği teknikleri ile çözümlenebilir. Vücut deformasyonu karın bölgesinde bollaşma ve sarkma ile seyrediyorsa karın estetiği tercih edilir.

 

 

Estetik - plastik cerrahinin gelişimi, estetiğin sanatsal bakışı ve heykeltraş gibi çalışılabilme uzmanlığının devamlılığı ile kişiler artık arzu edilmeyen vücut şekil bozukluklarını ömür boyu taşımak zorunda değildirler. Aynadaki görünümünden memnun olan kişi kendiyle barışık olan kişidir. Bu kişinin özgüveni yüksek olduğu için iş hayatı, sosyal hayat, aşk hayatı ve/veya evliliğinde de mutluluğu yakalayabilmektedir.


Yayınlanma: 11/03/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90