Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Eşinizde Sertleşme Sorunu Varsa...


Stres, aşırı yorgunluk ve psikolojik sebeplerden kaynaklı olduğu düşünülen sertleşme probleminin (erektil disfonksiyon) organik farklı sebepleri de olabilir. Penis damar ve sinir ağının zayıf ve/veya hasarlı olması, testosteron hormonundaki azalma sertleşme fonksiyonunu bozan organik faktörler arasında yer alır. Kalp, şeker, tansiyon, kolestrol vb. rahatsızlıklar ile aşırı kilo, hareketsiz yaşam, yoğun alkol ve sigara kullanımı yine erkek de sertleşme problemi (erektil disfonksiyon) oluşturabiliyor.

Ülkemizde ciddi bir tabu olan sertleşme problemi aslında çok sık karşılaşılan ancak konuşulmayan bir konu. Bu durum ile karşı karşıya kalan erkek stres, yorgunluk vs. gibi sebeplerle mevcut durumu öteleyebiliyor. Sertleşme sorunu yaşama endişesiyle erkek eşine ve/veya partnerine yaklaşmak istemiyor. Kadın ise; “Beni aldatıyor mu?”, “Kocam beni artık beğenmiyor” vb gibi düşünceler içine girebiliyor.

Erkeğin kaçışı ve kadının düşündükleri ile eşler arasına soğukluk, uzaklaşma ile gerginlik görülebiliyor. İletişimsiz devam eden bu süreç eşleri; aile bütünlüğünde sarsılma, tartışmalar hatta ilerleyen boyutta boşanmalara dahi görülebiliyor. Eşler arasında cinsel iletişim önemli. Özellikle kadın yaşanan cinsel sıkıntıda bu durumu şaka konusu dahi yapmamalıdır.  Her iki tarafın da bunun bir sağlık problemi olduğunu kabul etmesi bu durumu konuşabilmesi eşler arasında yaşanabilecek daha büyük problemlerin önüne geçilmesini sağlar. 2 ay ve üzeri süreçte devam eden sertleşme probleminde eşler tıbbi destek arayışına mutlaka girmelidir.

Sertleşme problemi, tıbbi adıyla erektil disfonksiyon şikâyeti olan erkekler için şok dalga tedavisi önemli bir gelişme olarak belirtilebilir. Şok dalgalar kök hücreler aracılığıyla damar yapısını onarır ve yeni mikro damarlar oluşturur. Yapılan yüzeysel işlem penisteki kanlanmayı arttırır; sertleşme sorununun ana nedenini kalıcı olarak tedavi eder. Bu yöntemle erkeklerin korkulu rüyası olan sertleşme problemi ameliyat gerektirmeyen, güvenli, yan etkisiz, acısız, kısa sürede tedavi edilebilmektedir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90