Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Erkeklerin Sonbahardaki Estetik Tercihleri


Toplumda gelişen sosyo-kültürel yapı ve iş yaşamındaki rekabet ile erkekler görünümlerine daha fazla dikkat eder hale geldi. Kıran kırana rekabetin yaşandığı kariyer basamaklarında ilerleyen erkek; gerek iş gerekse sosyal hayatında daha genç, dinamik ve yakışıklı görünebilmek için kişisel bakımına dikkat ediyor ve modayı takip ediyor.

 

Estetik kadınlar içindir sözünün koca bir yalan olarak görülmeye başlandığı günümüzde bakımlı erkek kategorisinin olmazsa olmazlarından biri de “erkeklere uygun estetik” tir. Erkekler bir dönem zorunlu sağlık sebepleriyle biz estetik plastik cerrahların kapısını çalarken günümüzde daha fit, çekici görünmek için estetik müdahaleleri tercih etmeye başladı.

 

Saç Dökülmesi Kader Değil...

Erkeklerin sonbahar ve kış mevsiminde en çok talep ettiği estetik işlemlerin başında saç ekimi ve jinekomasti (erkekte meme büyümesi) geliyor. Günümüzde saç dökülmesine bağlı kellik problemi pek çok erkeğin en önemli sorunlarından biridir. Saç dökülmelerinin yoğunluğu sebebiyle açılmaların yaşandığı 20’li yaş sonları ile 30’lu yaşların başında olan erkeklerin saç ekimi konusunda bu mevsimde oldukça yoğun talepleri oluyor.

 

Erkeğe Meme Küçültme Yapılabiliyor...

Erkek memesinin kadın memesi gibi büyüme gösterdiği durumlarda erkek zorunlu bir meme küçültme ameliyatına ihtiyaç duyuyor. Jinekomasti adı verilen bu problem yaklaşık olarak erkeklerin %40-60’ında görülen bir rahatsızlıktır. Toplumda bu kadar sık görülen jinekomasti çok konuşulmayan bir problemdir.

 

Doğal Görünümü Kaybetmeden Burun Estetiği…

Bugün geliştirilen estetik teknikler ile erkekler burun estetiğine çok daha sıcak bakmaya başladı. Feminen bir ifade alma korkusu yaşayan erkek bugüne kadar burun estetiğinden uzak durdu. Bugün nefes alama problemi olan erkek bu sağlık sorununu estetik ile birlikte çözüme kavuşturuyor.

 

Türk Kası Tarihe Karışıyor…

Meşhur atasözümüzdür: “Göbeksiz erkek balkonsuz eve benzer”. Artık bu olgu cidden değişiyor. Halk arasında erkekte “Türk Kası” denilen göbek de tarihe karışıyor. Her anlamda başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleştiğini düşünen ve yenilenme sürecinden geçmek isteyen erkekler; liposuction, lazer lipoliz, lazer liposuction, karın germe, ameliyatsız bölgesel incelme benzeri uygulamaları oldukça tercih eder hale geldi.

 

Adı Üstünde İstenmeyen Tüy…

İstenmeyen tüyler için sonbaharda işlemlere başlayan erkekler; lazer epilasyon sayesinde bir sonraki yaza kadar istediği sonuçları hemen hemen yakalayabiliyor. Erkekler lazer epilasyonda özellikle yanaklar, kaş arası, sakal altı boyun, ense, omuz, sırt ve göğüs bölgesi gibi bölgelerde uygulama almayı tercih ediyor.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90