Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Erkeklerin Korkulu Rüyası: Sertleşme Problemi


Cinsellik; üreme fonksiyonunun yanında, insanın yaşam kalitesini de önemli düzeyde etkileyen faktörlerden biridir. Özellikle erkeklerin cinsellikle ilgili yaşadığı problemler sosyal hayatlarını da olumsuz yönde etkiler. Diğer bir açıdan baktığımızda erkeğin cinsel anlamda problem yaşaması sadece kendisi için değil eşi için de ciddi bir problemdir. Yani yaşanacak problem aslında eşlerin ortak sorundur.

 

Yaşanan en temel sorunların başında; sertleşme problemi gelmektedir. Erkek; stres etkenli ya da  geçirdiği bir rahatsızlığa bağlı olarak yaşamının belli dönemlerinde sertleşmeyle ilgili sorunlar yaşayabilir. Sebep olan etkenler ortadan kalmış ancak sertleşme ile ilgili problem hala devam ediyorsa; mutlaka tıbbi yardım aranmalıdır. Ancak yaşanan problem karşısında erkek; toplumsal  tabular nedeniyle bunu normal bir şey gibi kabullenmeye çalışır veya utandığı için dile getiremez.

 

Ülkemizde 40 yaş üzeri erkeklerin büyük bir çoğunluğunda hafif ve orta şiddetli sertleşme sorunu olduğu bilinmektedir. Psikolojik ya da strese bağlı nedenler sertleşme probleminin temelini oluştururken; sigara, alkol, şeker hastalığı, kolestrol, tansiyon, uyku apnesi, aşırı kilo, genç erkeklerde ise hormon dengesizliği vb. organik sebepler olarak da söylenebilir.

 

Tıbbın her alanında kullanılan teknolojik gelişmeler rahatsızlıkların tedavilerinde de yeni gelişmeler sağladı. Sertleşme problemi diğer tıbbi adıyla erektil disfonksiyon şikâyeti olan erkekler için şok dalga tedavisi önemli bir gelişme olarak belirtilebilir. Şok dalgalar kök hücreler aracılığıyla damar yapısını onarır ve yeni mikro damarlar oluşturur. Yapılan yüzeysel işlem penisteki  kanlanmayı arttırır; sertleşme sorununun ana nedenini kalıcı olarak tedavi eder. Bu yöntemle erkeklerin korkulu rüyası olan sertleşme problemi ameliyat gerektirmeyen, güvenli, yan etkisiz, acısız, kısa sürede tedavi edilebilmektedir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90