RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Erkeklerde Estetik Cerrahi Yaklaşımlar


Fiziksel görünüş birçok insan için oldukça önem taşıyor.  Günümüzde kadın ve erkek fark etmeksizin yaşanan ‘dış görünüş kaygısı’ bu nedenle aldı başını gidiyor. Yıllardır kadınlara yönelik konular olarak görülen spor, diyet programları, fit bir vücut gibi kavramlar artık erkeklerinde ilgi alanındadır. Bir kişi ile ilk karşılaşma anında; o çok meşhur “ilk intiba” fiziksel görünüm ile özdeş oldu ve sosyal hayat içerisinde bunun ne kadar önemli olduğunu artık herkes biliyor. Bir de eşlerinin yanında yaşlı görünmek istemeyen bir erkek popülasyonu da mevcut. Diğer bir yandan ise; günümüzde özellikle mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleştiğini düşünen erkekler, estetik uygulamalara büyük ilgi göstermeye başladı.

 

Ülkemiz genelinde estetik operasyonlardaki başarının artması, kısa sürede iyileşme periodlarının avantajı ve hatta çoğu zaman gelişen tıp teknolojileri sayesinde günlük yaşamı etkilemeyen işlemler erkeklerin estetik cerrahiye olan ilgisini de arttırdı. Erkek hastalarda talep ağırlıklı olarak vücut şekillendirme prosedürlerinden oluşuyor. Yağ emme dediğiniz liposuction, yağ enjeksiyonu dediğimiz lipofilling operasyonları ile erkekte meme büyümesi olarak bilinen jinekomastinin tedavi edilmesi başı çeken ameliyatlardır. Vücut şekillendirmeyi; yüzle ilgili müdahaleler takip ediyor. Yüzle ilgili müdahaleler içinde; burun estetiği, kulak estetiği, göz kapağı estetiği ile botoks – dolgu uygulamaları yer alıyor.

 

Vücut şekillendirme prosedürlerinde kadına yapılan liposuction ile erkeğe yapılan liposuction yöntemi aynı olmakla beraber farklı konseptler ile uygulanır. Çünkü kadın bedeni narin, seksi ve hoş görünüm ile detaylandırılırken; erkeklerde kaslı, sportmen, fit bir vücut planlaması ile çalışma yapılır. Keza burun estetiği ameliyatlarında da erkeğin kadına nazaran daha kemikli olan yüz hatlarının tamamı bir bütün olarak değerlendirilir ve bu doğrultuda ameliyat gerçekleştirilir.


Yayınlanma: 17/05/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?