Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Diş Eti Estetiği - Pembe Estetik


Estetik gülüş, sadece düzgün ve beyaz dişler ile sağlanmaz. Düzgün ve beyaz olan dişlere tamamlayıcı diş etlerinin varlığı önem arz eder. Dişler görünümleri (beyazlığı ve dizilişi) ile mükemmel görünüyor olmasına rağmen diş eti düzensizlikleriyle gülüşün ahengini bozabilir. Bazı durumlarda diş etinde değil de diş dizisinde sorunlar olabilmektedir. Diş estetiğini sağlayan unsurlar; diş etlerinin sağlıklı olması, diş - dişeti seviyesi, diş dizilimi ve beyazlığıdır.

 

Estetik diş hekimliği branşında yapılan tedavilerde amaç kusursuz bir gülümseme sağlamaktır. Kusursuz gülümseme için; dişlerin, diş etinin, çene ve dudakların birbiri arasında harmoni içinde olması gerekir. Ağız içinde yapılan iyi bir muayene sonrasında yapılması gereken işlemler belirlenmeli ve hastanın istek – beklentileri doğrultusunda tedavi programlaması yapılmalıdır. Bunlar belli bir sıra ile takip edilip tamamlanacak işlemlerden oluşacaktır.

 

Göze güzel ve alımlı gelen, temiz ve uyumlu hoş bir gülümseme elde edebilmek için yapılacak ilk iş dişler ile diş eti arasındaki uyumun sağlanmasıdır. İşte bu amaçla diş etinde yapılacak estetik çalışmalara pembe estetik- diş eti estetiği adı verilir. Sağlıklı diş eti; açık pembe renkli, dişe ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışan, portakal kabuğuna benzeyen parlak ve pütürlü bir görünümdedir. Diş etinde kanamalar varsa, bu sağlıksız diş etine işarettir. Öncelikle şiş, kızarık halde olan ve kanayan diş eti varlığında diş etinin tedavi edilmesi gerekir. Bunun içinde mevcut sorunun durumuna göre diş taşlarının temizlenmesi, diş eti küretajı gibi farklı tedavilerin uygulanması gerekebilir. Gülümseme anında fazla görünen diş etleri şekillendirilebilir ya da duruma göre diş etlerinin küçültülmesi gerekebilir. Diş etindeki sağlıklı ve simetrik görüntü sağlandıktan sonra, diş dizilimi ve rengi de mükemmel ise; kusursuz denilecek bir gülümseme sağlanmış olunur.


Yayınlanma: 26/07/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90