Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Burun Estetiğinde Amaç Hem Estetik Görünüm Hem de Fonksiyonelliktir


Kişi burnundaki şekil bozukluğundan psikolojik olarak rahatsız oluyorsa ve nefes alma sıkıntısı da yaşıyorsa; genellikle burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyuyor. Burnu çok kötü ve kemerli olup da hiç aklından estetik ameliyat olmayı geçirmeyen de bir sürü insan elbette var. Günümüzde gelişen estetik bilinci ve algısı ile bu istek giderek artıyor. Hatta gelişen teknoloji ile hayatımıza giren sosyal medya mecralarındaki hesaplarında kemerli bir burun yapısına sahip hastalarımız selfie fotoğraflar ve profil fotoğraflarından yakınıyorlar. Öyle ki; selfie pozları ile gelen hastalar bize fotoğraflar üzerinde beğenmedikleri yönleri göstererek estetik kaygısını dile getirirken; çözüm için danışmanlık alıyorlar.

 

Görünümün yanında artı fonksiyonel problemlerle de karşılaşıyoruz. Fonksiyonel problemlerden kastımız iyi nefes alamama durumudur. Burun tıkanıklığı nedeniyle nefes alamama; baş ağrısı, horlama, uyku apnesine sebep olurken, kalitesiz uyku nedeniyle kişinin yorgun ve bitkin uyanmasına dolayısıyla gün içerisinde performansının da düşmesine sebep olur. Estetik amaçlı burun ameliyatlarında bu sıkıntı göz ardı edilemez. Saymış olduğumuz sebeplerle sıkıntı yaşayan hastalarda fonksiyonel yapıya ihtiyaç varsa mutlaka müdahale edilir.

 

Burun estetiği yaygın bir prosedür olmasına karşın; sanılanın aksine, ciddi bir estetik ameliyattır. Bu nedenle mümkün olan en iyi sonuçların alınması ve revizyon cerrahisi gerektiren istenmeyen komplikasyonları önlemek için, deneyimli ve yetenekli bir estetik - plastik cerrah tarafından ve tam donanımlı ameliyathanesi bulunan bir merkezde geçirilmesi çok önemlidir. Ayrıca bir estetik operasyonun yapılabilmesi için araştırılması gereken önemli detaylar vardır;  hastanın genel sağlık durumunda operasyona ve anesteziye engel bir husus olmaması ve yara iyileşmesi ile ilgili olumsuz bir durumun da olmaması şarttır. Tüm bu şartlar sağlandığında hem doğal ve hoş görünümlü hem de nefes alabilen burun ile mutlu edici sağlıklı sonuca ulaşılmış olunur.


Yayınlanma: 19/12/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90