Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Bakış Estetiği ile Kusursuz Göz Çevresi


Türk kadınının göz çevresindeki yaşlanma, diğer ülke kadınlarına oranla daha çabuk oluşur. Çünkü Türk kadını duygusaldır, o kadar duygusaldır ki hiçbir duyguyu saklayamaz gözleri onu ele verir; gülmeyi sever ama duygusal anında dayanamaz sık da ağlar, iletişim kurarken sürekli mimik kullanır. Kadınlarımız sevdiklerini, aşklarını, hoşlandıklarını, kıskandıklarını, nefret ettiklerini, kovmak istediklerini, çekemediklerini, küstüklerini, barıştıklarını vs vs bakışları ile anlatırlar. Kısaca kadınların gözleri sadece görmez, aynı zamanda da konuşur.

 

Göz kapakları ve göz çevresinde; genetik faktörler veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen değişimler; kadına yorgun, mutsuz ve olduğundan daha yaşlı bir ifade verir. Aşırı stres, yorgunluk, kalitesiz uyku, sigara ve alkol kullanımı, yanlış veya düzensiz beslenme, kalıtım, göz kapağı ve çevresindeki derinin özelliği gibi bir takım faktörler bu tablonun ortaya çıkışını hızlandırır. Bakışlar daha yorgun ve karamsar bir ifade arz edebileceği gibi, sarkan üst göz kapağı derisinin görüş alanını engellemesi bile söz konusu olabilir. Göz kapakları ve çevresinde oluşan bu deformiteler, çoğu kişinin psikolojisinin bozulmasına, mevcut görünümü sebebiyle hayata küsmesine ve sosyal çevresinden uzaklaşmasına da neden olabilmektedir. Yüz hatları kusursuz olan ama mutsuz, depresif bakan kişilerin güzelliği fark edilmez. Oysa yüz hatlarındaki kusurları, canlı gözlerle ve enerjik bakışlarla gizleyebilirsiniz. Yüze yönelik bütün müdahalelerde amaç, sağlıklı ve canlı bakışları ortaya çıkarmaktır. Bakış estetiği işte bu işe yarıyor.

 

Bakış estetiği dediğimiz göz ve çevresindeki sorunları ortadan kaldırmak için yapılan bir dizi prosedürdür.  Göz kenarları ve kaşları düşük, kaş arasında olukları olan, kaz ayakları belirgin, göz altı morluğu ve halkalanmaları olan, elmacık bölgesi belirginliğini kaybetmiş bir kişide, sadece göz kapaklarındaki fazlalıkları almak sınırlı sonuç getirir. Göz kapağı işlemine, kaz ayaklarının, kaş arası mimik kırışıklıklarının tedavisi için botoks, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için dolgu, göz altı morluğu için ışık dolgusu eklenerek gerçek güzel ve canlı  bakışı elde etmek kaçınılmaz olur.


Yayınlanma: 19/04/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90