Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Altın İğne ile Cilt Çatlaklarının Tedavisi


Vücut çatlaklarının açık yaradan tek farkı en üstteki epidermis tabakasının sağlam kalmasıdır. Bu nedenle vücut çatlaklarını hafife almamak aksine tam tedavi uygulamak gerekir. Cilt; epidermis, dermis ve hipodermis adında üst üste sıralanmış 3 katmandan oluşur. Dermis tabakası içerdiği demet şeklindeki kollajen lifler ile temel çatı görevi görür. Cildin dayanıklılığı, diriliği ve yapısal bütünlüğü dermis tarafından sağlanır. Elastik lifler ile kollajen liflerin oluşturduğu ağ doku cilt elastikiyetinde önemli bir role sahiptir. Derinin bu alt dokularında yoğun ve sürekli yaşanan gerilme ile alt derideki kollajen -elastik lif ağı düzensizleşirse, elastik lifler koparak hasara uğrarsa; cildi sıkı tutan tüm yapı yıkılıyor. Sonuç ise; ilk etapta yarayı andıran çizgili bir hal ardında da cilt çatlağı oluyor.

 

Vücut çatlakları genellikle; hızlı kilo alıp verme, kortizon tedavisi, gebelik süreci ve hormonal değişikliklerle ortaya çıkar. Sıklıkla bel ve karın bölgesinde görülen cilt çatlakları, nadirde olsa kollarda, bacaklarda ve göğüs bölgesinde de görülebilen bir çeşit cilt bozukluğudur. Her kadının hayali pürüzsüz bir cilt ile estetik bir vücuda sahip olabilmektir. Cilt yapısı kadınlarda erkeklere nazaran daha dayanıksızdır, bu nedenle cilt çatlağı kadınlarda çok daha fazla görülür. Erken cilt çatlakları pembe renkli ve kaşıntılı çizgi şeklinde kabartı olarak kendini gösterir. Zamanla beyazlaşarak deride çöküntü halini alır. Yaşanan bu cilt bozukluğu insan sağlığını etkileyecek bir hastalık değildir. Estetik ve kozmetik açıdan kişiye rahatsızlık verir ve bu nedenle tedavi alternatifleri araştırılır.

 

Uzun yıllardır kullanılan dermapen ve dermaroller yöntemlerinin teknolojik açıdan gelişmiş versiyonu olan altın iğne radyofrekans tedavisi cilt çatlaklarında da etkin olan bir uygulamadır. “Altın “ sözcüğü bir yakıştırma olmayıp kullanılan iğneler gerçekten de altından yapılmaktadır.  Çünkü altın çok iyi bir iletken olduğundan dolayı cihaz başlığındaki iğneler altındır. çok ince yapıda özel iğneler olup tedavi uygulanacak vücut bölgesine göre iğne uzunluğu 0.1 mm  ila 4.0 mm arasında ayarlanır. Bu iğnelerle cilt üzerinde çok sayıda mikro delikler oluşturulur. Bu delikler yoluyla daha derine inen iğne uçlarından hedef dokuya radyofrekans enerjisi verilir. Radyofrekans enerjisi hedef dokuda “Termal Yeniden Yapılandırma” sağlayarak kollajenin ve elastik diğer bağ dokusu liflerinin üretilmesini tetikleyerek çatlak tedavisi sağlar. 


Yayınlanma: 20/06/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90