RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Zamanı Geri Alan Estetik Müdahaleler


Her yaştan kadın için genç ve güzel kalabilmenin en büyük tutkulardan biri olduğunu ortaya koyan uzmanlar, her zaman diliminde güzel görünmeye yardımcı tedavilerin her geçen gün geliştirildiğini ifade etti.

 

Estetik yaptırmanın yıllar önce çekinilen bir durum olduğunu dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, bugün estetik ve güzelliğin günümüz hayatının ayrılmaz parçalarından biri olduğunu belirtti. Çevresel faktörler ve ilerleyen yaşın etkisiyle cilt üzerinde, leke, genişleyen gözenekler, ince veya derin kırışıklar, akne izlerinin görülmesi cildin gevşemesi ve sarkması gibi sıkıntıların kaçınılmaz olduğunu ifade eden Op. Dr. Ufuk Aydın, “Yaşlanmanın erken belirtileri ilk olarak yüz ve boyun bölgesinde kendini gösterir. Yanak ve dudak çizgileri derinleşerek, gerdan ve yanaklar sarkar, boyunda katlanmalar ve yağlanma meydana gelir. Tüm bu deformasyonları ortadan kaldırmak için yeniden yüz inşası, herkesin bildiği adıyla yüz gençleştirme işlemleri yapılmaktadır. Günümüzde cerrahi ve cerrahi dışı alternatifler, bu problem ile ilgili estetik çözümler üretmektedir” dedi.

 

Yaşanan cilt yıkımı ile gelen kişiler arasında yaş gruplarına göre taleplerde farklılıklar olabildiğini belirten Op. Dr. Ufuk Aydın, “Konu cilt ve yaşlanma olunca zamanın gerisinde kalabilmek hem yaşı ele vermez hem de kişinin daha genç ve alımlı görünmesine yardımcı olur. Cerrahi olarak göz ve göz çevresi estetiği, alın germe, kaş kaldırma, gıdı estetiği ve yüz germe operasyonları sıklıkla gerçekleştirdiğimiz ameliyatlardır. Ameliyat olmaktan çeşitli sebeplerle tedirgin olan hastalar için ise cerrahi dışı, iyileşme sürecinin kısa olduğu veya hiç gerekmediği, bu sebeple de gündelik hayatı etkilemeyen, botoks, dolgu, cilt mezoterapileri, PRP, dermapen, altın iğne ve lazerle tedavi gibi alternatifler kişinin ihtiyacına göre değerlendirilerek tek ya da kombine şekilde uygulanabiliyor” diye konuştu.


Yayınlanma: 23/03/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?