Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaza hazır girmek isteyenle bu habere DİKKAT!


Yaza fit ve formda bir vücut ile girmenin herkesin ortak isteği olduğunu belirten uzmanlar, yapılması gereken estetik uygulamalarda ise geç kalınmamasının önemini belirtti.

 

Öncelikle yaz deyince herkesin aklına incecik kıyafetler, bronz bir ten, kumsalda fit vücuduyla salınan insanlar geldiğini ifade eden uzmanlar, yaza girerken beslenme düzeninin yanı sıra uygulanacak olan estetik uygulamalarda ise geç kalınmaması gerektiğini söyledi.  Yaza daha çok var denmemesi gerektiğini ifade eden  Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “Sanılanın aksine her estetik uygulama hemen sonuç vermez. Dolgu gibi botoks gibi kozmetik uygulamalar iple askılama gibi bizim noninvazif dediğimiz girişimsel olarak adlandırmadığımız uygulamalar hemen sonuç verebilir. Ama vücut şekillendirme gibi lazer ile yağ aldırma, lazer ile yağ kırdırma, liposuction, meme küçültme, meme büyütme, jinokomasti ameliyatlarının 1 veya 4 aylık bir süre zarfına ihtiyacı vardır. O açıdan yazın rahat rahat havuzda plajda güneşlenmek isteniyorsa bahar ayları estetik operasyonlar için idealdir. Çünkü bir yara iyileşmesi dönemi için belli bir süreye ihtiyaç var” diye konuştu.

 

YAZIN VAZGEÇİLMEZ ESTETİKLERİ
Plajlarda ve havuzlarda insanların mayo ve bikinilerini rahatlıkla giymek istediklerine dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı “Onun için vücut şekillendirme yöntemleri içinde bulunduğumuz bahar aylarında en çok tercih edilen operasyonlar arasındadır. Özellikle kadınlar portakal kabuğu görünümünü pek sevmezler. Bacaklarında pürüzsüz ve selülitsiz bir görünüm için triactive lazer ile vakum masaj tedavileri, kavitasyon ve mezoterapi gibi yöntemlerde çokça talep görmektedir” dedi.

 

DOĞUM YAPANLAR DİKKAT
Doğum yapan kadınların ise yaza biraz daha motive girmek için estetiği tercih ettiğini ifade eden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı “Doğum yapan kadınlar genellikle yıpranan bedenlerini yenilemek için, meme büyütme, meme dikleştirme ve karın germe gibi estetik ameliyatları bu bahar aylarında sıkça istemektedir. Tabi ki her işlemin kendine göre bir iyileşme dönemi var. Bu iyileşme dönemi genellikle büyük ameliyatlarda 28 gün ile 6 ay arasında bir süreye ihtiyaç duymaktadır. Ancak bizim kesi yapmadığımız küçük girişimsel operasyonlar için 1 ay gibi kısa sürede yeterlidir” şeklinde konuştu.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90