RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaza Estetik Hazırlık Başladı


Sağlıklı, genç ve bakımlı görünüm isteğinin her geçen gün artmasının toplumun estetiğe bakış açısını da değiştirdiğini söyleyen uzmanlar, bu nedenle insanların yaza hazır olmak için yılın bu zamanlarında estetiğe daha fazla yöneldiğini söyledi.

 

Psikolojik olarak bireylerin kış ayları boyunca gelecek yaz aylarının ve tatil planlarını yaptığını belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, estetik ameliyattan en iyi sonucu elde etmek, iyileşme sürecini en kolay ve hızlı bir şekilde geçmesini sağlamak için operasyon sürecinin iyi planlanması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Mesut Özcan, “Soğuk havalar daha kalın ve vücudu örten giysiler giymeyi gerektirdiği için vücut kusurlarını da gizler. Havaların yavaş yavaş ısınması ve yazı çağrıştırması ile birlikte deformasyonlar, kilolar göze çarpmaya hatta rahatsız etmeye başlar. İçinde olduğumuz bahar ayları bu nedenle estetik cerrahinin tercih edildiği bir zaman dilimidir. Göğüs estetiği ve vücut şekillendirme ameliyatları olan lazer liposuction, karın estetiği, kol ve bacak estetiği en sık karşılaştığımız sorunlar arasında yer alıyor” dedi.

 

Estetik cerrahi ve anestezi uygulamalarının gelişimi ile birlikte birden fazla estetik problemin kombine estetik ile tek seferde çözüme kavuşabileceğini belirten Özcan, “Kombine estetik ameliyatların bu kadar çok tercih görmesindeki temel sebepler, kişiye birden fazla çözümü aynı seansta sunması ve belki de en önemlisi ise, kişiye zamandan kazandırmasıdır. Ancak öncesinde hastanın sağlık koşullarının iyi olup olmadığının araştırılması biz estetik cerrahlar için önemli bir süreçtir. Ayrıca kombine estetik ameliyatlar ile tek seansta vücudun sıkıntı duyulan bölgelerinde estetik çözümler sağlamak doktorun vereceği öneriler ve belirlediği sınırlar dahilinde mümkün olabilmektedir” diye ekledi.


Yayınlanma: 30/03/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?