Güzelliğin Aşk Dolu İfadesi (14 Şubat'a Özel/Şubat Ayı Boyunca)
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaz Aylarında Güvenli Lazer Epilasyon Nasıl Olmalı


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın yaz aylarında da alınacak önlemelerle lazer epilasyon tedavisine devam edilebileceğini söyledi.

 

Gündelik hayatta lazer epilasyon uygulamasının tartışılmaz çok büyük bir kolaylık olduğunu belirten Op. Dr. Ufuk Aydın, “Söz konusu kişisel bakım olduğunda istenmeyen tüylerden kurtulmak, zaman tasarrufu sağlamak ve de elde edilecek kalıcı sonuçlarla bunun her mevsim kolaylığını yaşamak günümüzde sadece lazer epilasyon uygulaması ile mümkündür. Popüler olan lazer epilasyon uygulamasında da her şeyde olduğu gibi bilgi kirliliği haliyle hat safhadadır.  ‘Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz’ algısı şehir efsanelerinden biridir. Bu söylenti ile lazer epilasyon uygulamasının eylül ayında başlayıp mayıs ayında bitirilmesi mecburiyeti gibi bir algı söz konusu. Devam etmesi gereken seanslarda yaz arası vermek ölmemiş olan kıl köklerini olumsuz etkiler. Dolayısıyla lazer epilasyon etkisini kaybeden bu ölmemiş kökler yeniden toparlanma şansı bulur, geri dönüş yaşanabilir ve epilasyona geri dönülen seanslarda 4-5 seans daha ne yazık ki eklenir” dedi.

 

En az 50 faktör güneş koruma kremi ve biraz dikkat ile lazer epilasyonun yaz ayları içerisinde de güvenle yapılabileceğini ifade eden Aydın, tatile çıkılmadan 15 gün önce uygulama alınması, tatil sonrası bronzlaşmış bir tene ise en az 1 ay sonrasında uygulama yapılması gerektiğini söyledi.


Yayınlanma: 05/07/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917