Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Tatil Sonrası Kalan Kilolara Veda


Bir yıl boyunca iple çekilen tatillerde beslenme düzeninin bozulmasıyla kolaylıkla kilo alınabildiğini belirten uzmanlar, bu sorundan kurtulmanın püf noktalarını açıkladı.

 

Özellikle her şey dâhil otellerdeki açık büfeler, sıcak sebebiyle yoğun tüketilen dondurmalar, şekerli gazlı içeceklerle kilo almanın kaçınılmaz hale geldiğini belirten uzmanlar,  keyifli tatil sonrası alınan kilolardan kurtulmak için başvuru sayısında artış olduğunu söyledi. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı; “Tartıda 2-5 kilogram fazlalık görüldüğünde ipin ucu kaçırılmadan müdahalede bulunmak disipline olmak çok önemli.  O kadar kilodan ne olur nasıl olsa veririm demek, kısmen ihmalkâr olmak, iyi ihtimallerde kilo verme sürecini uzatabilir; kötü ihtimalle ise, üzerine gelecek ekstra kilolar olacaktır. Tatil dönüşü tam zamanıyken ipleri ele almak bu nedenle önem arz ediyor.” dedi.

 

Genetik yatkınlığa bağlı her bireyin farklı bir vücut yapısı olduğu, içsel ve dışsal sebeplere bir de geçen yılların eklenmesiyle yağlanma görülme oranının artabileceğini vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı bu yağlanmanın çoğu zaman homojen dağılmadığının belirli bölgelerden çıkıntı şeklinde vücut kontörünü bozarak kendini gösterebildiğinin altını çizdi. Aydın ; “ İdeal olan uzman destekli spor ve diyet ile bölgesel yağlarla mücadele etmektir. Bu süreci ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri dediğimiz ultra lipo kavitasyon, radyofrekans, triactive (lazerli vakum masajı), sauna ve yağ kırma mezoterapileri desteği gibi uygulamaları içeren üçlü veya dörtlü paket programlar ile de desteklemek mümkündür. Bu süreçte bol su tüketimi çok önemlidir. Tüm bu çabalara rağmen eğer ki hala inatçı yağ stoklanmaları giderilemiyorsa orada yağ emme dediğimiz lazer lipocustion devreye girebilir.” dedi.


Yayınlanma: 21/09/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90