Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Öncesi Kadar Saç Ekiminin Sonrası da Önemli


Erkeklerin sıklıkla gerçekleştirdiği operasyonlardan biri olan saç ekiminin, öncesi kadar sonrasının da önemli olduğu uzmanlar tarafından açıklandı.

 

Erkeklerin sıklıkla gerçekleştirdiği operasyonlardan birinin saç ekimi olduğunu belirten uzmanlar, ekim sonrasında bölgenin travmaya karşı korunması gerektiğine dikkat çekti. Saç ekiminin cerrahi bir operasyon olduğu için ameliyathane koşullarında yapılması gerektiğini ifade eden uzmanlar, ekim yaptırmayı planlayan kişilerin bu konuda dikkatli olması gerektiğini söyledi. Saç ekimi sonrasında ekilen köklerin hassasiyeti nedeniyle mevcut yapının travmalara karşı korunması gerektiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “Saç ekimi sonrası ağır işler, spor, stres, efor arttırıcı aktivitelerden uzak kalmak ekilen köklerin sağlıkla tutabilmesi için önemlidir. Sakınmaları gereken noktalar konusunda hastalarıma mutlaka uyarıda bulunuyorum. En az 1 hafta özel bir yatış şekli ile uyumak, kökler kaşınıyor olsa bile kaşımamak, evde küçük çocuk var ise onun darbelerine karşı korunmak, araç sahiplerinin araç koltuğuna otururken tepe bölgeyi mutlaka korumaları gibi konulara dikkat etmesi gerekiyor. Bu uyarılar dikkate alınırsa istenilen sonuçlar elde edilebilir” dedi.

 

Yaranın iyileşmesi için kan dolaşımının vücutta yeterli olup hasarlı dokuya yeterli oksijenin taşınmasının önemli olduğuna da değinen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı “Sigara içimine devam etmek ise gerekli olan oksijenin bölgeye taşınamamasına sebep olur. Yeni köklerin beslenmesi ve bölgedeki travmanın iyileşebilmesi için bu sakıncalıdır. Sigara tiryakisi kişi için en az 7 gün sigaradan uzak durması gerekiyor” diye konuştu.


Yayınlanma: 14/06/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90