RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Minik Öğrencilere Diş Sağlığı Semineri


Minik öğrencilere, yaklaşan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında uygulamalı olarak seminer düzenlendi.

 

“Sağlıklı Dişler İle Geleceğe Güvenle Gülümse” sloganında; diş sağlığı ve ağız bakımı konusunda miniklere doğru tutum ve davranışın kazandırılmasına yardımcı olmak, diş hekimi korkusunun aslında ne kadar gereksiz bir tutum olduğunu aktarmak amacıyla Özel Esteticare Tıp Merkezi ve Banat işbirliğinde ilk etkinlik gerçekleştirildi.

 

Bursa’da hizmet veren Çakmak Koleji anasınıfları ve 1.sınıf öğrencileri, yaklaşan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında Esteticare Tıp Merkezi tarafından düzenlenen seminere katıldı. Minik öğrencilere, diş sağlığının önemi ilk olarak izlenime sunulan çizgi filmle aktarıldı. Daha sonra Diş Hekimi Şiar Atmaca tarafından diş sağlığı ve temizliğinin ince ayrıntıları uygulamalı olarak çocuklara tek tek aktarıldı. Diş hekiminin anlattıklarını can kulağı ile dinleyen öğrenciler, Banat tarafından hediye edilen diş fırçaları için yetkililere teşekkür etti.

 

Çocukların 1 yaşından itibaren diş sağlığına ve temizliğine dikkat etmeleri gerektiğini belirten Atmaca, “Aileler çocuklarına diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmeli. Günde 2 defa dişlerin yaklaşık 2 dakika süresince fırçalanması çok önemli. 6 ayda bir yapılacak diş kontrolüyle miniklerin diş doktorlarından korkmamaları sağlanmalı. Çocuklar bu alışkanlıklarını sürekli hale getirmeleri onların diş sağlığına göstereceği önemi sağlayacaktır” dedi.

 

Çakmak Koleji öğretmenleri ise, her fırsatta öğrencilere diş sağlığını aktardıklarını ve alışkanlık kazanmaları için düzenlenen seminerlere katılım sağladıklarını söyledi.


Yayınlanma: 22/11/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917