Erken Bayram Şenliği
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Kanseri Sonrası Yeni Başlangıç


Meme kanseri ve tümörlerinin görülme oranının gün geçtikçe arttığını belirten uzmanlar geçirilen tedavi süreci sonrasında memede şekil ve hacim bozuklukları görülebildiğini söylüyorlar.

 

Tedavi süreçlerinde meme deformasyonu ya da kaybı yaşayan kadınların, sosyal hayata uyum sağlamada güçlük yaşayabildiğine dikkat çeken Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, “Kanser nedeniyle memenin bir kısmı ya da tamamının cerrahi olarak alınması gerekebilir.  Kadın kanser tedavisi sırasında yaşam mücadelesi verirken estetik gibi görünen bu organın bütünlüğünün bozulması, memenin eksikliği, deformasyonu, asimetrisi, kaybı kadını derinden etkiler, psikolojik olarak kadında yıkıma sebebiyet verebilir” dedi.

 

Kanser tedavisi sonrasında aile, sosyal ve cinsel hayattan kendisini soyutlayan kadınların meme onarım ameliyatından sonra hayata yeniden başlamış gibi hissettiğini kaydeden Prof. Dr. Mesut Özcan, “Gelişen tıp teknolojisi ve yeni teknikler sayesinde, kanser veya benzeri bir rahatsızlıkla yaşanan meme kayıplarında ya da deformasyonlarında estetik plastik cerrahi uzmanları tarafından, kadında sıkıntı yaratan konu çözüme kavuşturulabilmektedir. Kanser tedavisi tamamlandıktan sonra 1 yıl bekleyerek tedaviyi yürüten hekimden de alınacak onaydan sonra yeniden meme yapımı için estetik ve plastik cerrahi aşamasına geçilebilir” diye ekledi.


Yayınlanma: 18/09/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917