Erken Bayram Şenliği
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kepçe Kulak Kâbusuna Son


Kulakla kafatası arasındaki açının artmış olduğu durumlarda görülen kepçe kulak deformitesinin yüz bütünlüğünü bozduğunu ifade eden Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, 1,5-2 saatte bundan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

 

Kepçe kulak probleminin kişilerin psikolojisini ve toplum içerisindeki iletişimlerini diğer estetik problemlere göre en fazla etkilediğine dikkat çeken Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, “Okul çağındayken arkadaşların yaptığı kötü şakalarla ilerleyen dönemde kepçe kulak probleminin sosyal bir fobi haline dönüşebildiğini gözlemliyoruz. Küçük yaşlarda erkek çocuklarının saç uzatarak kapatmaya çalışması kız çocuklarının saçlarını toplamama isteği çocukların sadece o yaşlardaki görünümlerini değil ilerleyen süreçte toplumdaki sosyal statülerini, karakterlerini ve ruh hallerini de olumsuz yönde etkilemektedir” dedi.

 

Kulağın çok özel kıvrımlı bir yapısı olduğunu belirten Prof. Dr. Mesut Özcan kepçe kulak probleminin sebebini genetik yatkınlık olarak ifade etti. Özcan, “Kulak estetiği ameliyatı ciddi riskler taşıyan bir müdahale değildir. Ancak basite de indirgememek gerekir. İlk ameliyat yaşı kulak gelişiminin hemen hemen tamamlandığı 6-7 yaş aralığıdır. Toplumumuzda kepçe kulak ameliyatı için başvuru yaşı genelde 18–25 yaş arasıdır. Hastanın yaşına göre lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilen kepçe kulak estetiği ortalama 1,5-2 saat sürer. Kullanılacak teknik kulaktaki problemin niteliğine göre değişmektedir. Kepçe kulak operasyonlarından sonra genellikle ciddi bir komplikasyon gözlenmez” diye konuştu.


Yayınlanma: 31/07/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917