Erken Bayram Şenliği
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Parmak İzi Gibi Kişiye Özeldir


Estetik açıdan vücudunda beğenmediği herhangi bir yeri olan kişinin günümüzde kolaylıkla estetik cerrahiye sıcak bakabildiğini belirten uzmanlar gelişen tıp teknolojisinin de etkisi ve her geçen gün yenilenen tedavi süreçlerinin varlığı ile estetiğin popülaritesinin gün geçtikçe arttığını söyledi.

 

İnsan bedeninin kendisine has bir orijinalliğe sahip olduğunu söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “Tıp literatüründe tanımlanmış tek tip bir anatomik yapı yoktur. Her vücudun ya da vücudun herhangi bir parçasının doğası birbirinden farklıdır. Örneğin burun estetiğinde yüzün diğer öğelerinin burun ile yaptığı açı oran hesaplamaları sonucunda gerçekleşen estetik ameliyat ile doğal sonuçlar alınabilir. Yuvarlak, damla, düz vs. isimlendirmeler meme estetiği için litaretürde geçen şekillerdir. Gerçekleştirilmesi planlanan meme büyütme estetiği için mevcut hacim ve kadının boy, bel, kalça ve göğüs kafesi oranlarına bakarız ki sonuçlar doğal olsun. Bunlar gibi saymış olduğumuz benzeri örnekleri daha da çoğaltabilmek elbette mümkündür“dedi.

 

Estetik cerrahide vücudun herhangi bir parçasında ya da bütününde doğal bir görünüm elde edebilmenin hekimin estetik sezileri ve cerrahi becerilerine bağlı olduğunu kaydeden Op. Dr. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı “Estetik cerrahide meslektaşlarımızın yenilik çözümleri bu aşamada oldukça büyük rol oynuyor. Sosyal çevrenizdeki insanlar, ‘Sende bir değişiklik var ama fark edemiyorum’ diyorsa, orada güzel bir estetik dokunuş vardır. Çünkü estetik parmak izi gibi kişiye özel olmadır. Unutmayın ki; estetiğin en güzeli, kişiye özel ve doğala en yakın olarak planlananıdır” diye ekledi.


Yayınlanma: 27/09/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0554 577 1917