RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Lüks mü İhtiyaç mı?


Doksanlı yıllarda sadece ünlü ve zengin kişilerin başvurduğu estetik ameliyatların giderek daha çok kişi tarafından talep edilir hale geldiğini belirten uzmanlar bunun sebebini herkesin daha genç, güzel görünme ve sağlıklı olma isteğinin artışı olarak açıklıyorlar.

 

Neyin ihtiyaç, neyin lüks olduğu insandan insana farklılık gösterdiğini ifade eden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, “Gelirleri ve görgüleri artan kişi, bazı ürün ve hizmetleri lüks olmaktan çıkartıp ihtiyaç sınıfına sokar. Bu sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde böyledir. İnsanoğlu hangi şartta olursa olsun hayatta kendine bazı ayrıcalıklar sağlar. Ayrıcalıklar ise kendi dünyasına farklı bir anlam katmak için vardır. Tüm bu sebeplerden dolayı lüks ve ihtiyaç kavramı aslında birbiri içine geçmiştir” dedi.

 

Sanılanın aksine estetik ameliyatların lüks olmaktan çıktığını hatta vücut sağlığına destek verici bir ihtiyaç haline geldiğine değinen Ufuk Aydın, “Burun estetiği ile şekil bozukluğu beraberinde nefes alma problemi giderilebiliyor. Meme küçültme estetiği ile yaşanan sırt ve boyun ağrıları, karın estetiği ile bel bölgesi ağrıları giderilebilirken göz kapağı estetiği ile görüş alanı açılmaktadır. Görüldüğü gibi estetik cerrahi ile ortadan kalkan sağlık problemleri ile birlikte kişilerin kendilerine duydukları özgüvende artar. Özgüven artışı aile, iş ve sosyal hayatı olumlu etkiler. Genç ve enerjik görünüm kariyer hedeflemiş kişilerde başarı şansını arttırır. Çünkü çağımızda “özellikle çalışan kişiler için” iyi görünmek lüksten öte bir gerekliliktir” diye konuştu.


Yayınlanma: 19/07/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?