RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Büyük Göğüslerin Sorunları Bitmez


Normalinden büyük ve sarkık göğüslerin özellikle yaz aylarında göğüs altında pişik, kaşıntı ve mantar enfeksiyonlarına davetiye çıkardığını belirten uzmanlar, bu problemlerden kurtulabilmenin estetik cerrahi ile mümkün olduğunu söylemekteler.

 

Yaşanan yaz sıcakları sebebiyle göğüs altında oluşan kaşıntı ve pişiklerin iltihaplanmaya kadar gidebileceğini belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, sorunun ciddiye alınmasını ve ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi. Meme küçültme estetiğinin sadece kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında ağırlıklı olarak sağlık sebebi ile yapıldığını dile getiren Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, “Meme büyüklüğü ileri derecede olan kadınlarda omurga deformasyonları yaşanabilir. Sutyen askıları deri kesintisi ve iz yapar. Sutyen askılarının kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı elde, kolda ve omuzlarda uyuşma yaşanabilir. Özellikle meme ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sebebiyle yaz aylarında meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Yaralar uzman dermatoglarca tedavi edilse de göğüsler büyük kaldığı sürece rahatsızlığın tekrarlaması söz konusudur “dedi.

 

Göğüslere, mevcut büyüklükleri ve sarkıklık derecesi, kişinin vücut ölçüleri ve kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen tüm faktörlerin de dikkate alınarak yeniden şekillendirme yapılabildiğini aktaran Özcan, “Yaşanan fiziksel rahatsızlıkların yanında psikolojik olarak kendini rahatsız eden kadınlar için meme küçültme ve gerekli ise dikleştirme estetiğini çözüm olarak sunuyoruz. Bazı genç kızlarda memeler aşırı büyük olabilir. Estetik cerrahideki gelişmeler sayesinde bu kişilere erken yaşlarda bile meme küçültme ameliyatları yapılabilir. Emzirmeyi düşünen genç yaştaki kadınların bu konuda rahat olabilmeleri için birçok ameliyat yöntemi geliştirilmiştir. Elde edilen sonuçlar genellikle uzun süreli ve kalıcıdır. Böylece hasta sadece güzel ve vücut yapısına uygun göğüslere sahip olmakla kalmaz, büyük ve sarkık memelerin oluşturduğu fiziksel ve psikolojik problemlerden de kurtulmuş olur ”diye söyledi.


Yayınlanma: 03/08/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?