Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kulak Estetiğinin En Yoğun Talep Gördüğü Dönem


İşitme duyumuzu sağlayan organ olarak akla gelen kulak; estetik ile genellikle bağdaştırılamaz. Kepçe kulak sorunu olmayan birey için bu algı aslında çok normaldir. Yüz ahenginin önemli tamamlayıcı unsurlarından biri olan kulakla ilgili şekil bozukluğu şikâyeti, hemen hemen her yaş grubunda sıklıkla geliyor.

 

Kepçe kulak deformitesine sahip kişiler bu durumdan dolayı hiçbir psikolojik rahatsızlık duymayabilecekleri gibi bunu ileri derecede problem olarak yaşayabilirler de. Özellikle okul öncesi yaşlardan itibaren arkadaşlarının sataşmaları, alayları nedeniyle mevcut bu problemi çok erken yaşlardan itibaren ciddi şekilde yaşayanlarda bulunmaktadır. Kepçe kulak problemi; okul çağındayken arkadaşlarının yaptığı kötü şakalarla ilerleyen dönemde sosyal bir fobi haline dönüşebilir. Yaşanan sorun; çocukların sadece görünümlerini değil, ilerleyen süreçte toplumdaki sosyal statülerini, karakterlerini ve ruh hallerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle kepçe kulak estetiği çok erken yaşlarda yapabildiğimiz ender estetik operasyonlardan da biridir. Anatomik olarak kulak gelişiminin %90’ınını 6-7 yaş aralığında tamamlanmaktadır. Kepçe kulak estetiği için; en uygun zaman okul öncesi çağlar ve/veya ilköğrenim çağlarıdır.

 

Yılın her döneminde yapılabilen kulak estetiğini en yoğun gerçekleştirdiğimiz dönemlerin okulların yarıyıl tatili ya da yaz tatili dönemleri olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda gençlerin ise en büyük destekçisinin anneleri ve babaları olduğunu görüyoruz. Amaç; ara tatil sürecinde tamamlanacak bir operasyonla, gencin yaz tatilinde mutlu olacağı yeni görünümünü kazandırmak. Kulak estetiğinde; ön muayene tamamlanmış ve ailenin de rızası da alınmışsa operasyonu gerçekleştirebiliyoruz.  Operasyonda iyileşme süreci için en az iki hafta yeterlidir. Yani genç okuluna asgari iyileşme sürecini tamamlayarak dönmüş olur. Elbette ki kendilerine bir estetik operasyonun nihai net sonucunun en az 6 ay sonrasında görüleceğini de söylüyoruz.


Yayınlanma: 19/01/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90