Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Cilt Bakımı Uygulamaları

Cilt Bakımı Uygulamaları


Cilt tipinizi ya da cildinizin neye ihtiyacı olduğunu eğer bilmiyorsanız evde yapacağınız kolay ve pratik test ile anlayabilirsiniz. Bu test için cildinizi temizleyin. Çok hırpalamadan kurulayın. Her hangi bir krem ya da losyon kullanmadan 30 dk. bekleyin. Bekleme süresi dolunca elinize ince bir kâğıt mendil alın ve yüzünüzü kapatacak şekilde mendili bastırın.

Eğer; Cildiniz, nemlendirici krem ya da losyon kullanmadığınızda gergin ve pul pul dökülüyorsa ve bir nemlendirici kullanma ihtiyacı duyuyorsanız Kuru Cilt. Kağıt mendil cildinize yapışmıyor ve üzerinde herhangi bir yağ izi yoksa Normal Cilt. Mendili yapıştırdığınızda kağıt mendil üzerinde belli noktalarda(alın, burun, çene) yağlanma varsa ve diğer noktalarda bir gerginlik hissi varsa Karma Cilt. Mendili bastırdığınızda cildiniz birçok noktasında yağlanma varsa, parlak bir görünüm, akneler varsa ve gözenekleriniz normalden daha geniş ise Yağlı Cilt.

Kuru Cilt
Cilt gerginse; özellikle su ile temas ettikten sonra geriliyor ve pul pul dökülüyorsa, hassas, erken yaşta kırışmaya başladıysa kuru cilde sahipsiniz demektir. Ayrıca cildin susuz kalması da önemli bir faktördür. Derinin yeteri kadar suyu yoktur veya aşırı şekilde su kaybetmektedir. Epidermisin en üst tabakasında suyu tutan bazı maddeler bulunmaktadır. Doğal nem faktörü (NMF)hava kirliliği, iklim değişikliği alkollü maddeler tarafından bozulmaktadır. Cildin PH seviyesi düşüktür. Kendini koruyamaz ve incelir.

Yağlı Cilt
Derinin yüzeyinde bir parlaklık söz konusudur. Siyah noktalar, deri altında biriken yağlar, yer yer sivilceler görülür. Bunun yanı sıra porları (gözenekleri)çok geniştir. Su ve temizleyiciler ile temas ettikten 1 saat sonra ciltte aşırı bir sebum (cildin kendi üretti yağ) üretimi söz konusudur. Yağlı cildin salgıladığı yağlar normal kimyasal özellikte değillerdir. Sebum salgılanması önemli boyutlara ulaşınca, cilt yağlı bir görünüm alır. Ergenlik çağına geçişle birlikte, hormonlar sebum salgılamasında artışa sebep olur. Bu hormon hassasiyet; yetişkinlerde ise akne oluşmasına neden olur. Cilt yağlı olmasına rağmen ince ve hassastır ve bu tür ciltler kuruda olabilir. Yani cilt doğal nem faktörünü (NMF) yeteri kadar korumayabilir.

Normal Cilt
Nemi, elastikiyeti yerinde olan, kırışıksız, düz, komedonsuz (siyah nokta), aknesiz olan cilt, normal cilt olarak adlandırılır. Bu tür cildi korumak diğer cilt tiplerine göre daha kolaydır. PH seviyesi ve serbest radikallerden korunduğu sürece dengeli beslenmeyle cilt sağlığını koruyacaktır.

Karma Cilt
‘T’ bölgesi; ( alın, burun ve çene bölgesi) aşırı yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise normal görünümlüdür. Karma ciltler için hem bakım, hem de dengeyi sağlamak zordur. Yanlış ürün ve bakım ile denge çok çabuk bozulur. En doğru çözüm; her bölge için ayrı ayrı ürünler kullanmaktır.

Hassas Cilt
Hassas ciltler genellikle ince, kırmızı yapılı olup, lekelenmeye yatkın, alerjik bir reaksiyon gösterirler. Kuperozlar etkin bir biçimde göze çarpar. Sıcak ve soğuktan hemen etkilenir. Yanma ve batma hissi çok rahatsız edicidir. Genetik faktörler, yanlış beslenme, alkol, kullanılan ilaçlar, yanlış kozmetik ürün kullanımı ve diğer çevresel faktörler bu ciltlerin hassas olmasına neden olabilir. Bu tür ciltleri sakinleştirmek için ürün seçimine çok dikkat etmek gereklidir. Bakımı en zor cilt tiplerinden biridir.

Cilt Bakımı Uygulamaları için Sık Sorulanlar

Cilt bakımı nedir?
Cildin genel anlamda temizlenmesi işlemidir. Cilt kalitesini korumak ve dengelemek adına yapılan bu işlemde her cildin gereksiniminin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Medikal cilt bakımında amaç gözeneklerin temizlenmesi, cilde parlaklık, canlılık ve tazelik kazandırmaktır. Cilt Bakımı kimlere uygulanabilir?
Cilt Bakımı kimlere uygulanabilir?
Cilt gereksinimleri göz önüne alınarak cinsiyet ayırt edilmeksizin uygulama yapılabilir.
Neden Cilt Bakımı yaptırılmalı?
Cildimizi her zaman dış etkenlerin tehdidi altındadır. Özellikle stres, hava değişimleri, yanlış beslenme, sigara, serbest radikaller, makyaj vs. cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etkenler kişinin cildini yorgun ve solgun gösterir. Bu problemleri ortadan kaldırmak için uzman kişilerin gözetiminde cilt bakımı yaptırmak ve ihtiyaç zamanlarında da yine bu bakımın devamlılığını sağlamak gerekir. Bakım sonrası cilt yapınıza uygun uzmanın önereceği ürünler ile mutlaka evinizde bu bakımı desteklemeniz gerekir. Ancak bu şekilde daha güzel bir cilde sahip olunabilir.

Cilt Bakımı Uygulamaları için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90