Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Göğüs Dikleştirme Estetiği
Göğüs Dikleştirme Estetiği fiyatları

Göğüs Dikleştirme Estetiği


Göğüsler zamana bağlı olarak estetik görünümünü kaybedebilir. Bu durum pek çok kadın için endişe vericidir. Meme dikleştirme ameliyatı, hacim olarak yeterli fakat sarkık olan memeleri düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Gerek yaşlanmaya gerekse de hormonsal nedenlere bağlı meme dokusunda azalmalar olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Bazı durumlarda sarkıklık erken yaşlarda başlayabilir ve bazen de bu durum memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf lmasından kaynaklanabilir. Doğumlar ve emzirme bu tabloyu artırıcı rol oynar. Göğüs sarkmasının sebeplerini özetlersek; gebelik ve emzirme, sık kilo alıp verme, genetik miras ve/veya yapısal özellikler, yaşlanma, yerçekimi vs.

Eğer göğüsler hem sarkık hem de memelerin içi boşalmışsa mutlaka büyütme işlemi ile birlikte meme dikleştirme planlanmalıdır. Meme protezleri ile sarkıklığı gidermek tek başına mümkün değildir. Meme protezlerinin tek amacının memeyi büyütmek olduğu unutulmamalıdır! Meme hacmi normal olup sadece sarkıklık söz konusu ise silikon protezlere gerek yoktur; sadece meme dikleştirme operasyonu ile sorun giderilir. Eğer göğüsler büyükse meme küçültme ile birlikte meme dikleştirme yapılabilir.

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Göğüs dikleştirme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme dikleştirme ameliyatı düşünen hasta sigara kullanıyorsa operasyon öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir. Ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı’nın iyileşme dönemi sırasındaki takiplerine ve tavsiyelerine titizlikle uymakla komplikasyon riskini azaltmak mümkündür.

Meme dikleştirme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Genellikle göğüs dikleştirme operasyonları 2–3 saat kadar sürer. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. 5–7 gün içerisinde de işine dönebilir.

Göğüs Dikleştirme Estetiği için Sık Sorulanlar

Meme dikleştirme estetiği nedir?
Hacim olarak yeterli fakat sarkık olan memeleri düzeltmek için yapılan cerrahi operasyona meme dikleştirme estetiği denir.
Memede sarkma neden oluşur?
Göğüs sarkmasının sebepleri olarak; gebelik ve emzirme, sık kilo alıp verme, genetik miras ve/veya yapısal özellikler, yaşlanma, yerçekimi vs. sayılabilir.
Memenin sarktığı nasıl anlaşılabilir?
Meme ucunun seviyesi meme altı kıvrımının seviyesinden daha yukarıda ise durum normal, meme altı kıvrımı düzeyinde ise hafif derecede, meme altı kıvrımının altında ise o zaman ciddi bir sarkmadan söz edebiliriz. Meme uçları tamamen aşağıya doğru bakıyorsa durum daha da önemsenmelidir. Değişiminin farkında olan kadın böylesi bir operasyon için hala kafasında soru işaretleri taşıyorsa; uygun bir aday olup olmadığını kalem testi yaparak netleştirebilir. Meme altına konulan kalem eğer ki düşüyorsa sarkıklık yoktur veya varsa da ciddi ölçüde değildir. Eğer ki kalem yerleştirdiğiniz yerde kalıyorsa meme dikleştirme operasyonuna ihtiyacınız kesinlikle vardır.
Meme dikleştirme için kimler uygun adaydır?
Yoğun kilo alıp vermeler, gebelik ve emzirme, ilerleyen yaş, genetik miras ve yer çekimi gibi faktörlerden dolayı memelerde sarkmalar oluşur. Bu süreçlerin sonunda kişi mevcut görüntüsünden rahatsız ise memeleri eski dikliğine kavuşturmak için bu operasyon gerçekleştirilebilir.
Meme dikleştirme için yaş sınırı var mıdır?
Meme dikleştirme estetiği özel bir durum olmadığı sürece 18-20 yaş üzeri yapılan bir operasyon olup; üst yaş sınırı yoktur.
Meme dikleştirme için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir?
Meme dikleştirme estetiği genellikle genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.
Meme dikleştirme öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Eğer sigara kullanımı söz konusuysa iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamak için operasyon öncesi ve sonrası dönemde kullanmamak gerekir. Özellikle ameliyattan 1 ya da 2 hafta önce ve ameliyat sonrası en az 3 hafta süreyle sigara içmemesi yerinde olur. Ayrıca meme dikleştirme estetiği öncesinde hastanın düzenli kullandığı ilaç ve ya ilaçlar var ise; bunu mutlaka hekimiyle paylaşmalıdır.
Meme dikleştirme öncesinde mamografi çektirmek gerekli midir?
Özellik ailede kanser öyküsü var ise ve kişi 40 yaş üzerinde ise mamografi önerilir.
Meme dikleştirme operasyonu için uygun mevsim ne zamandır?
Meme dikleştirme her mevsimde yapılabilir bir estetik operasyondur.
Meme dikleştirme için silikon protezler yeterli olur mu?
Meme sarkmalarında meme dokusu hacmi normal olabileceği gibi normalden küçük de olabilir. Böyle bir durumda memeye hacim verebilmek için silikon protezlerle büyütme sağlanırken aynı zamanda meme dikleştirme işlemi birlikte yapılabilir. Ancak meme hacmi normal olup sadece sarkıklık söz konusu ise silikon protezlere gerek yoktur; sadece meme dikleştirme operasyonu ile sorun giderilir. Meme protezlerinin tek amacının memeyi büyütmek olduğu unutulmamalıdır! Eğer göğüsler büyükse meme küçültme ile birlikte meme dikleştirme yapılabilir.
Doğumdan ne kadar süre sonra meme dikleştirme ameliyatı olabilirim?
Meme dikleştirme operasyonu için emzirme dönemi bittikten sonra en az 6 ay gibi bir süreci tamamlamak gerekir.
Ameliyatsız meme dikleştirme mümkün müdür?
Spor yaparak, özel masaj teknikleri, iple asma, ilaç kullanımı vb. internette dolanan şehir efsaneleri mevcuttur. Ameliyatsız meme dikleştirme ne yazık ki mümkün değildir.
Meme dikleştirme estetik amaçla yapılan bir operasyon mudur?
Sarkık göğüslerin neden olduğu sağlık sorunları nelerdir?
Meme dikleştirme akla ilk olarak sadece estetik amaçlı gibi gelse de; sarkmış meme altında hijyen sorunu, egzama, pişik vb sıkıntıları da ortadan kaldırdığı için aynı zamanda sağlık için de yapılan bir estetik ameliyat olarak da değerlendirilebilir.
Meme dikleştirme ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?
Zaman vücut için acımasızdır. Zaman ile vücut dokuları yaşlanır ve bu nedenle deri elastikiyetini kaybeder, yağ dokusu incelir. Bu süreçlere bağlı olarak göğüslerde tekrar sarkma yaşanması çok normaldir. Dikleştirme ameliyatı sonrasında bir doğum ve emzirme sürecinin geçirilmesinden sonra da göğüslerde deformasyon yaşanabilir.

Göğüs Dikleştirme Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 29/07/2016

0541 241 94 90