Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Kaş Ekimi fiyatları

Kaş Ekimi


Yüzde bulunan tüm öğelerin uyumu kişiye kusursuz bir görünüş sağlarken bireysel özgüveni ve mutluluğu da destekler. Yüzün karakteristik görünümünü etkileyen önemli unsur ise; kaşlardır. Çeşitli sebeplerle kaş kaybı yaşanabilir ya da genetik sebeplerden kaynaklı seyreklik görülebilir. Aynı bölgeden çokça kaş alımı yapılması, saç kıran (alopesi areata), kıl kökünü etkileyen cilt problemleri, kalıcı makyaj uygulamaları, kemoterapi gibi tedaviler ile kaş kaybı yaşanır. Strese kökenli olabildiği gibi, yanma ya da kaza durumunda da kaş dökülmesi yaşanabilir.  Bu tip durumlarda kaş ekimi kişi için gündeme gelebildiği gibi; seyrek kaşlara sahip kişiler tarafından ya da kalın kaşlar isteyen kişiler tarafından da ekim tercih edilmektedir.

Kaşların dökülüp tekrar çıkmaması veya doğuştan kaş bölgesindeki eksikliğe bağlı açıklığı kapatmak için ense bölgesindeki tüyümsü bölgelerden alınan köklerin açık olan alana transfer edilmesine kaş ekimi denilir.  Kaş ekimi hem erkeklere hem de kadınlara güvenle uygulanan bir tedavidir. Aslında kadınlar tarafından makyaj, kaş alımı vb işlemler nedeniyle daha çok tercih edilen bir uygulamadır.  

Kaş ekimi estetik bir işlem olarak değil, saç ekimi gibi cerrahi bir operasyon olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kaş ektirme uygulaması da genel anlamda saç nakli operasyonu olarak aynı prosedüre ve sürece sahiptir.  Bu işlem adımları genel olarak şöyle olmaktadır;

    *Kişiler işleme hazırlanır ve uygulama bölgesine lokal anestezi uygulanır.

    *Gerekli uyuşma sağlandıktan sonra donör bölgesinde dikkatli bir biçimde kıl kökleri toplanır.

    *Kaş bölgesinde greftlerin ekileceği kanallar açılır.

    *Açılan kanallara greftler dikkatli ve özenli bir biçimde ekilerek kaş ekim işlemi tamamlanır.

    *Tüm bu işlemler önceden belirlenen tasarıma uygun olarak yapılır. Kaş ekiminin en önemli aşamalarından biri kesinlikle tasarım aşaması olmaktadır. Doğal bir görünüm elde edilmesindeki en önemli etken, köklerin ekileceği kanalların, kaşın doğal yönüne uygun yön ve açılarda açılması gerekir.

Kaş ekiminin barındırdığı riskler de saç ekimi ile aynı orandadır. Kaş ekiminin risk ve komplikasyonları;

*Ensedeki verici alanda yara enfeksiyonu ve benzer nedenlerle yara iyileşme sorunu,

*Ekim yapılan bölgede ödem ve hafif şişlikler,

*Kabuklanma

*İyileşe süreci kaşıntıları sayılabilir. Bu sorunların olasılığı düşüktür ve olsa bile kolayca iyileşecektir.

Kaş ekiminden sonra kaşların planlanan şekli alması yaklaşık 7-8 ay sürmektedir. 3. aydan itibaren yavaş yavaş çıkmaya başlayan kaşlar, 8. ay sonunda tamamen doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.Güncelleme: 07/10/2021

0541 241 94 90