Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Boyun Germe Estetiği
Boyun Germe Estetiği fiyatları

Boyun Germe Estetiği


Boyun bölgesi çene çizgisi ve çene altı bölgesi gıdı olarak da tanımlanan bölgedir.  Birçok kişi yüzüne bakım yaptığı halde, boyun bölgesinin bakımını göz ardı eder. Yüz bölgesinin kaliteli görüntüsünü korumak veya varsa minimal deformasyonlar bunları iyileştirmek için büyük önlemler alınırken, aynı zamanda boyun cildine de aynı derecede özen göstermek aslında büyük önem arz eder. Çünkü ilerleyen yaş sadece yüz bölgesinde değil, boyun bölgesinde de önce minimal deformasyonlara ardından da gevşek ve sarkık bir cilt görünümünün oluşmasına neden olur.

 

Yüz ve boyundaki genç̧ görünümün kaybedilmesi, genetik faktörler, yer çekimi, çevresel koşullar ve stres gibi çeşitli faktörlere bağlı olabilir.

 

Boyunda yan tarafa doğru uzanan yatay çizgilerden oluşan minimal deformasyonlarda ince yağ enjeksiyonları ve kolajen enjeksiyonlarıyla deformasyonu onarmak mümkün olabilmektedir.  Bu deformasyonlara yapılacak botox uygulamaları, oluşan bantların giderilmesinde olumlu sonuçlar vermektedir. Radyofrekans Fraksiyonel Altın İğne tedavisi de boyun ve dekolte gençleştirmede alternatif tedavi olarak kullanılabilir. Bu çeşit uygulamaların genellikle daha genç yaştaki kişilerin boyunlarında uygulanması tercih edilir. İleri yaştaki kişilere germe işlemi yapmak daha doğru tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkar.

 

Kilo alımında gıdı bölgesi yağların toplandığı ilk yerdir. Vücut şişmanlığı olmadığı halde bazı kişilerde gıdı bölgesinde aşırı yağlanma görülebilmektedir.  Mevcut tablo her durumda da kişiyi olduğundan daha kilolu, yaşlı ve yorgun gösterir. Bu tabloda aşırı derecede bir sarkma yoksa lazer lipoliz, liposuction yada lazer liposuction tedavileri ile çözüm sağlamak mümkün olabilir. Bu tedavi prosedürü yaşı ileri olmayan ve hafif kilolu kişilerde uygulandığında iyi sonuç verir.

 

Yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle tüm yumuşak doku zamana yenilerek sarkmaktadır. İleri derecede kilo alıp vermekle deri altında yağ birikmesi de gevşeklik oluşmasına neden olmaktadır ve nihayetinde yine dokular aşağı doğru sarkmaktadır. Sarkmaya hem kaslar hem fazla yağ hem de deri eşlik ediyorsa; bu durumu düzeltmek için de boyun germe işlemi yapılmaktadır. Bu işlem boyunda fazla yağ birikimi varsa, kas yapısını toparlayarak ve deri altından germe işlemi yaparak bu bölgelerin gerilmesi ve derinin fazlasının çıkarılması ile gerçekleşmektedir.Güncelleme: 24/05/2019

0541 241 94 90