naruto hentai porn
gay bdsm
milf porn movies

ödem tedavisi

Ödem

Kadınların Korkulu Rüyası: Ödem Bazı sabahlar uyandığınızda vücudunuzda garip değişiklerin olduğunu fark edersiniz. Birkaç gün önce giydiğiniz kıyafetin size artık olmadığını, yüzüğünüzün parmağınıza girmediğini, makyaj yapsanız dahi yüzünüzde ki şişkinliği indiremediğinizi görürsünüz. Bu sonuçlar gösterir ki sizde ödem mağduru kadınların arasında yerinizi almışsınızdır. Peki, kadınların korkulu rüyası haline gelen ödem nedir? Ödemi engellemek ve ödemden kurtulmak için neler yapabiliriz?   Ödem, toplumda yaygın olarak karşılaşılan ve vücutta sıvı birikmesi olarak tanımlanan bir sorundur. Ödem nedeni olarak “böbrek hastalıkları, karaciğer ve kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi çok sayıda hastalıktan bahsedebiliriz. Bu nedenle ödem tedavisine başlamadan önce altında yatan sebebin ne olduğunun araştırılması ve sebebe göre tedavi planlaması gerekir. Bazı durumlarda ise ödemin nedeni bir hastalık olmayabilir. Fazla kilolu olan, karbonhidrat tüketimi yüksek olan, tuz tüketimi fazla olan genç ve orta yaşlı bireylerde ödem sıkça görülür. Bununla birlikte stresli günlerde, adet ve hamilelik dönemlerinde de ödem problemiyle karışılabiliriz. Ödemin belirtileri göz kapaklarında, ayaklarda ve ellerde şişmeyle kendini gösterir. Adet öncesi dönemde ise ödem özellikle göğüs ve karında şişkinlikle hissedilir. Nedeni belli olmayan idiyopatik ödem korkulacak bir hastalık değildir. Ödemin durumu bir hastalığa bağlı olmayarak yıllarca sürebilir ve bu durum kişilerde korku yaratır. Bu durumda öncelikle yapılması gereken kişinin beslenme ve spor alışkanlıklarının gözden geçirilmesidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ödem tedavisinde kullanılan idrar söktürücü ilaçların kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Ödemi engellemek için neler yapmalıyız? Pirinç, beyaz makarna, beyaz ekmek, çay şekeri, reçel, bal ödem oluşmasına neden olan karbonhidrat kaynaklarıdır. Bu nedenle yulaf ekmeği, buğday ekmeği ve kepekli pirinç ve makarna tüketmeyi tercih ediniz Ödemi olan kişiler günde en fazla üç dilim ekmek tüketmeli Tuz tüketimi mutlaka azaltılmalı Salamura ve turşu gibi tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalı Yiyecekleri tatlandırmak için baharat, limon ve sirke tercih edilmeli Su tüketimi artırılmalı, günde 2-2,5 litre su tüketilmelidir. Su tüketimini arttırmalı, gün içerisinde su molaları verilebilir. Sıcak havalarda ve egzersiz sırasında su tüketilmesi ihmal edilmemelidir. Kafein içeren içecekler tüketilmemelidir. Ödemden kurtulmak için, domates, salatalık, maydanoz, havuç suyu karşımı tüketilebilir. Fazla kilolarınızdan mutlaka kurtulup ve ideal vücut ağırlığınızı korunmalıdır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek yaşam tarzı haline getirilmelidir. Maydanoz, salatalık, elma, üzüm, kabak, portakal, ananas, yeşil yapraklı sebzeler, tarçın ve karanfille yapılmış çay, kiraz sapı, mısır püskülü, biberiye ödemi atmaya yardımcıdır. Sağlıklı günler.

ödem tedavisi
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz