hot gay porn
hentai porn
milf xxx

meme ameliyatı

Göğüs Büyütme Estetiği

Meme Göğüs Büyütme

Meme BüyütmeMeme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1–1,5 saat kadar sürer. Hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilebilen minimal ağrı yakınmaları olabilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilirler. Elde edilen sonuçlar genellikle çok doğal ve tatminkârdır. 

Meme Büyütme Sıkça Sorulan Sorular

Meme büyütme ameliyatı kimlere yapılabilir?
Yapısal olarak küçük memeleri olan veya doğumdan sonra küçülmüş veya içi boşalmış memeler için uygulanır.
Meme büyütme operasyonu sırasında kullanılan protez meme sarkıklığını düzeltebilir mi?
Nadir bazı durumlarda protezler bu amaç için kullanılabilir. Ama gerçekten meme dokusunda bir sarkma mevcutsa bu işlem bir meme dikleştirme ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır.
Meme büyütme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?
Meme BüyütmeMeme protezleri üç farklı noktadan yapılan kesilerle yerleştirilmektedir.

1) Meme altı kıvrımı
2) Koltuk altı kıvrımı
3) Meme ucu

Bu alanlardan yapılan kesilerle silikon, meme dokusunun altına veya göğüs kasının altına yerleştirilir. Kas altına yerleştirmede ameliyat sonrası dönemde daha fazla ağrı olmakla birlikte ameliyat sonrası problemlerin daha az olması ve daha naturel sonuçlar elde edilmesi açısından tercih edilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?
Meme büyütme ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-1.5 saat kadar sürer. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler.
Meme büyütme ameliyatının riskleri var mıdır?
Meme büyütme ameliyatının en önemli komplikasyonu kapsül kontraktürü denen durumdur. Kapsül kontraktürü vücudun oluşturulduğu destek dokusunun meme şeklini bozması ve aşırı sert biçimde ele gelmesidir.
Meme Büyütme Sınırı Var mıdır?
Elbette ki bir sınırı vardır. Bu sınır vücut orantıları göz önüne alınarak uzman doktor tarafından belirlenir ve bu bilgi hastaya aktarılır.
Meme Büyütme Estetiği Emzirmeye Engel midir?
Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon protezler meme dokusu arkasındaki kasın altına yerleştirilir. Süt bezleri ve kanallarına zarar verilmediği için bu operasyon emzirmeye engel değildir.
Meme Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı ?
Meme büyütme ameliyatından sonra kızarık halde olan izler zamanla belli belirsiz hale gelir. Bu belli belirsiz iz göğüs altında kalacağından kişi için rahatsızlık vermez.
Meme Büyütmede Kullanılan Silikon Protezin Belirli Bir Ömrü Var mıdır?
Silikon protezler ömür boyu vücudunuzda sorun yaşatmadan kalabilir. Sadece çok nadir oluşabilecek komplikasyonlar sonucu çıkarılması gerekebilir.
Meme Büyütme Estetiği ile Doğal Bir Sonuç Elde Etmek Mümkün müdür?
Tabi ki mümkündür ve çoğu kez öyle olur. Ancak her ameliyatta olduğu gibi çok düşük düzeyde de olsa estetik sonucun istediğimiz şekilde olmama olasılığı vardır. Bunlar minik revizyonlarla düzeltilebilecek durumlardır. 
Meme Büyütmede Kullanılan Silikon Protezler Mamografiyi Nasıl Etkiler?
Silikon protezler mamografi görüntülemesi almaya engel değildir. Ancak bu işlem öncesinde mamografi teknisyenine silikonunuz olduğunu söylemeniz önemlidir. Eğer aile geçmişinizde meme kanseri vakası var ise bunu doktorunuzla mutlaka paylaşmanız gereklidir.
Meme Büyütme Estetiğinde kullanılan Protezler Patlar mı?
Normal bir dokunma veya sıkmayla meme protezi kesinlikle patlamaz. Meme protezinin patlaması için çok ciddi bir künt travma olması gerekir. Ciddi bir trafik kazası, delici kesici alet yaralanması bu duruma örnek verilebilir.
Meme Büyütme Estetiğinde Kullanılan Protezler Kanser Yapar mı?
Meme protezinin, kansere neden olmadığı birçok bilimsel araştırmacının yaptığı araştırmalar sonucunda saptanmıştır. Bu araştırmalarda, 20–30 yıl gibi uzun süreler boyunca takip edilen hastalar incelenmiş ve meme protezi konulan kadınlarda, protez konulmayan kadınlara göre meme kanseri oluşma oranının aynı olduğu hatta kanser riskinin biraz daha düşük olduğu tespit edilmiştir.
meme ameliyatı
 

Göğüs Küçültme Estetiği

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları; normalden büyük ve sarkmış olan memeleri normal boyutlara ve dikliğine kavuşturmak için yapılan ameliyatlardır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Meme küçültme ameliyatlarında birçok cerrahi teknik mevcuttur. Uygulanacak teknik memenin büyüklüğüne, şekline ve cerrahın tercihine göre değişir. Ameliyat yaklaşık 2–3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Hastalar dikiş bölgelerindeki pansumanlarla, sporcu sutyeni şeklinde elastik özel bir sutyen giyerek 3–7 gün içinde normal hayatlarına dönebilirler.

Meme Küçültme Sıkça Sorulan Sorular

Meme Küçültme ameliyatı nasıl yapılır?
Meme Küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Meme küçültme ameliyatlarında birçok cerrahi teknik mevcuttur. Uygulanacak teknik memenin büyüklüğüne, şekline ve cerrahın tercihine göre değişir. Genellikle ters T şeklinde bir iz olmaktadır.
Meme Küçültme
Son yıllarda meme altı kıvrımı boyunca kesi yapılmayan ve “vertikal mamoplasti” denen bir teknik popüler olmuştur. Bu teknikte meme başından aşağıya dikine bir iz olmaktadır. Bu izler ilk aylarda belirgin ve kırmızı görünmekte daha sonra yumuşayıp rengi açılarak daha az görünür hale gelmektedir.

Meme küçültme ameliyatı yaklaşık 2-3 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrası hasta 1 gün yatırılarak ertesi gün taburcu edilmektedir.

Hastalar dikiş bölgelerindeki pansumanlarla, sporcu sütyeni şeklinde elastik özel bir sütyen giyerek birkaç günde aktivite ve işlerine dönebilmektedir.
Meme Küçültme ameliyatının riskleri var mı?
Meme başında kısmi duyu kusurları olabilir. Süt bezlerinin bir kısmı çıkarıldığı için süt verme fonksiyonunda bir azalma olabilir. Bu kayıpların miktarı, memenin büyüklüğü, sarkıklığı ve uygulanan cerrahi teknikle ilişkilidir.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında özellikle dikiş hatlarında küçük cilt kayıpları olabilmektedir. Bunlar genellikle pansumanlarla kendiliğinden düzelmektedir. Bu tip komplikasyonlar özellikle sigara içen hastalarda daha sık rastlanır.
Meme Küçültme operasyonundan sonra iz kalır mı ?
Meme küçültme operasyonundan sonra kullanılacak tekniğe göre ters “T”, anahtar deliği, “J” vb şekillerde iz kalabilir. Başlangıçta kızarık oldukları için fark edilir olan bu izler zamanla belli belirsiz hale gelebilir. Bu belli belirsiz izin bir kısmı göğüs altı kıvrımında, bir kısmı da göğüs ucu çevresinde kalacağından kişi için rahatsızlık vermez.
Meme Küçültme operasyonu emzirmeyi engeller mi ?
Meme küçültme ameliyatında meme bezlerinin bir kısmı alınmak durumundadır. Bu nedenle süt verme fonksiyonunda bir azalma olabilir. Bu kayıpların miktarı, memenin büyüklüğü, sarkıklığı ve uygulanan cerrahi teknikle ilişkilidir. Bazı teknikler sayesinde süt verme fonksiyonlarında çok büyük kayıplar meydana gelmez.
Meme Küçültme estetik amaçla yapılan bir operasyon mudur?
Normalden büyük göğüsler kişiyi sosyal, psikolojik ve sağlık açısından kısıtlayabilmektedir. Memeler büyüdükçe sırt ve boyuna uygulanan yük artmakta, bu sebeple ağrı oluşmaktadır. Ayrıca sıcak havalarda meme altında kötü koku ve pişiklere rastlanmaktadır. Sosyal hayatta özellikle kıyafet seçimi ve spor konularında büyük memeli kişiler zorluk yaşamaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı meme küçültme ameliyatlarına sadece estetik amaçlı yapılan bir operasyondur demek doğru olmaz.
Meme Küçültme Ameliyatı meme kanserine sebep olur mu?
Meme küçültme operasyonlarında meme dokusunun büyük kısmı çıkarıldığı için kanser oluşma ihtimali azalmaktadır. Meme küçültme ameliyatı gerçekleşmiş olsun ve ya olmasın, kişi her hangi bir dönemde meme kanseriyle karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple ameliyata bağlı kalınmaksızın riskleri azaltmak için meme kontrolleri düzenli olarak kişi tarafından yaptırılmalıdır.
Meme küçültme ameliyatının bir yaş sınırı var mıdır?
Meme küçültme ameliyatı için meme gelişiminin tamamlanmış olması gerekir. Özel bir durum yok ise genellikle 18-20 yaş üzeri yapılan bir operasyon olup; üst yaş sınırı yoktur.
Meme Küçültme Ameliyatı doğum öncesi mi sonrası mı yapılmalıdır?
Emzirmeyi engellemeyecek teknikler uygulandığında gebelik öncesi ve ya sonrası yapılması arasında bir fark yoktur.
meme ameliyatı
 

AS TV - Meme Estetiği Video - Bölüm 3

Meme Estetiği - Göğüs Estetiği Ameliyatı Video

Meme büyütme video - fiyatları - göğüs büyütme - resimleri - ameliyatsız estetik - meme ameliyatı - göğüs ameliyatı - estetik - estetik bursa - göğüs estetiği video

meme ameliyatı
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz