hentai sex
nude milfs
gayporn

lazerle leke tedavisi bursa

Cilt Bakımı

cilt bakimi

Konu Başlıkları:
Kimyasal Peeling (Cilt Yenileme) konusuna geçmek için tıklayın.
Cilt Bakımı (Cilt Tipleri) konusuna geçmek için tıklayın.
 


Cilt Tipinizi Kendiniz Test Edin!

Cilt tipinizi ya da cildinizin neye ihtiyacı olduğunu eğer bilmiyorsanız evde yapacağınız kolay ve pratik test ile anlayabilirsiniz.

Bu test için cildinizi temizleyin. Çok hırpalamadan kurulayın. Her hangi bir krem ya da losyon kullanmadan 30 dk. bekleyin. Bekleme süresi dolunca elinize ince bir kâğıt mendil alın ve yüzünüzü kapatacak şekilde mendili bastırın.

Eğer;
Cildiniz, nemlendirici krem ya da losyon kullanmadığınızda gergin ve pul pul dökülüyorsa ve bir nemlendirici kullanma ihtiyacı duyuyorsanız Kuru Cilt.

Kağıt mendil cildinize yapışmıyor ve üzerinde herhangi bir yağ izi yoksa Normal Cilt.

Mendili yapıştırdığınızda kağıt mendil üzerinde belli noktalarda(alın, burun, çene) yağlanma varsa ve diğer noktalarda bir gerginlik hissi varsa Karma Cilt.

Mendili bastırdığınızda cildiniz birçok noktasında yağlanma varsa, parlak bir görünüm, akneler varsa ve gözenekleriniz normalden daha geniş ise Yağlı Cilt.

Cilt Tipleri

Kuru Cilt

Cilt gerginse; özellikle su ile temas ettikten sonra geriliyor ve pul pul dökülüyorsa, hassas, erken yaşta kırışmaya başladıysa kuru cilde sahipsiniz demektir. Ayrıca cildin susuz kalması da önemli bir faktördür. Derinin yeteri kadar suyu yoktur veya aşırı şekilde su kaybetmektedir. Epidermisin en üst tabakasında suyu tutan bazı maddeler bulunmaktadır. Doğal nem faktörü (NMF)hava kirliliği, iklim değişikliği alkollü maddeler tarafından bozulmaktadır. Cildin PH seviyesi düşüktür. Kendini koruyamaz ve incelir.

Yağlı Cilt

Derinin yüzeyinde bir parlaklık söz konusudur. Siyah noktalar, deri altında biriken yağlar, yer yer sivilceler görülür. Bunun yanı sıra porları (gözenekleri)çok geniştir. Su ve temizleyiciler ile temas ettikten 1 saat sonra ciltte aşırı bir sebum (cildin kendi üretti yağ) üretimi söz konusudur.

Yağlı cildin salgıladığı yağlar normal kimyasal özellikte değillerdir. Sebum salgılanması önemli boyutlara ulaşınca, cilt yağlı bir görünüm alır. Ergenlik çağına geçişle birlikte, hormonlar sebum salgılamasında artışa sebep olur. Bu hormon hassasiyet; yetişkinlerde ise akne oluşmasına neden olur. Cilt yağlı olmasına rağmen ince ve hassastır ve bu tür ciltler kuruda olabilir. Yani cilt doğal nem faktörünü (NMF) yeteri kadar korumayabilir.

Normal Cilt

Nemi, elastikiyeti yerinde olan, kırışıksız, düz, komedonsuz (siyah nokta), aknesiz olan cilt, normal cilt olarak adlandırılır. Bu tür cildi korumak diğer cilt tiplerine göre daha kolaydır. PH seviyesi ve serbest radikallerden korunduğu sürece dengeli beslenmeyle cilt sağlığını koruyacaktır.

Karma Cilt

'T' bölgesi; ( alın, burun ve çene bölgesi) aşırı yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise normal görünümlüdür. Karma ciltler için hem bakım, hem de dengeyi sağlamak zordur. Yanlış ürün ve bakım ile denge çok çabuk bozulur. En doğru çözüm; her bölge için ayrı ayrı ürünler kullanmaktır.

Hassas Cilt

Hassas ciltler genellikle ince, kırmızı yapılı olup, lekelenmeye yatkın, alerjik bir reaksiyon gösterirler. Kuperozlar etkin bir biçimde göze çarpar. Sıcak ve soğuktan hemen etkilenir. Yanma ve batma hissi çok rahatsız edicidir. Genetik faktörler, yanlış beslenme, alkol, kullanılan ilaçlar, yanlış kozmetik ürün kullanımı ve diğer çevresel faktörler bu ciltlerin hassas olmasına neden olabilir. Bu tür ciltleri sakinleştirmek için ürün seçimine çok dikkat etmek gereklidir. Bakımı en zor cilt tiplerinden biridir.

Cilt bakımı nedir?

Cildin genel anlamda temizlenmesi işlemidir. Cilt kalitesini korumak ve dengelemek adına yapılan bu işlemde her cildin gereksiniminin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Medikal cilt bakımında amaç gözeneklerin temizlenmesi, cilde parlaklık, canlılık ve tazelik kazandırmaktır.

Cilt Bakımı kimlere uygulanabilir?

Cilt gereksinimleri göz önüne alınarak cinsiyet ayırt edilmeksizin uygulama yapılabilir.

Neden Cilt Bakımı yaptırılmalı?

Cildimizi her zaman dış etkenlerin tehdidi altındadır. Özellikle stres, hava değişimleri, yanlış beslenme, sigara, serbest radikaller, makyaj vs. cildi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etkenler kişinin cildini yorgun ve solgun gösterir. Bu problemleri ortadan kaldırmak için uzman kişilerin gözetiminde cilt bakımı yaptırmak ve ihtiyaç zamanlarında da yine bu bakımın devamlılığını sağlamak gerekir. Bakım sonrası cilt yapınıza uygun uzmanın önereceği ürünler ile mutlaka evinizde bu bakımı desteklemeniz gerekir. Ancak bu şekilde daha güzel bir cilde sahip olunabilir.

Cilt Bakımı Uygulamasındaki Aşamalar;

-          Uzman tarafından cilt analizi yapılır.

-          Cilde uygun temizleyiciler ile cilt temizlenir.

-          15-20 dakika arasında cilde buhar verilerek gözeneklerin açılması sağlanır.

-          Gözenekleri açılmış ciltteki siyah ve beyaz noktalar, yağ butonları temizlenir.

-          Gözeneklerin sıkılaşması için tonik uygulaması yapılır.

-          Cildin durumuna göre maske sürülerek 20-30 dakika beklenir.

-          Maske çıkarıldıktan sonra ihtiyaç durumuna göre tekrar tonik uygulaması yapılabilir.

-          Cilde uygun göz ve yüz nemlendiricisi ile cilde masaj yapılarak işlem sonlandırılır.  

Cilt Bakımı İle ;

            Siyah-beyaz noktalar ve yağ butonları temizlenir; yüzeysel ölü hücrelerin atılımı gerçekleşir. Böylece cildin genel temizliği sağlanmış olur.

            Yapılan tüm işlemlerde amaç cildin nem dengesini sağlamaktır. Nem kaybının bu işlem ile geri kazanılması sayesinde cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Kimyasal Peeling

Cildi yenilemek, akne, skar izlerini yok etmede, cildi canlandırmakta, nem sağlayan hassas bir işlemdir. Cilt tarafından kolayca emilir. Hassas ciltlerde dahi kullanılabilir. Yağlı ciltlerdeki aşırı sebum salımını kontrol altında tutmakta, yine yağlı ciltlerde siyah nokta (komedon) akne sorunlarında cildi arındırmakta, kalınlaşma görülmüş cildi inceltmekte, hatta aşırı hassas cildi sakinleştirmekte ve PH seviyesini dengelemekte kullanılan bir yöntemdir.

Kimyasal Peeling işleminde en etkili olan Glikolik Asit uygulamasıdır.

Kimyasal Peeling nedir?

Cildin üst tabakasının yüzeysel olarak soyulması işlemidir. İşlem ciltte hücre yenilemesini destekler. Günümüzde en çok meyve asitleri (Alfa Hidroksi Asit – AHA) içeren kimyasal peelingler kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling hangi durumlarda kullanılır?

-          Akne izleri,

-          Güneş ve hamilelik lekeleri,

-          Gözenek çaplarının giderilmesi,

-          İnce kırışıklıklar,

-          Cildin hücre yenilemesinde kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling nasıl uygulanır?

-          Cilt tipine uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir

-          Peeling solüsyonu cilde hızlı bir şekilde sürülür.

-          Peelingin ciltte eritem vermesi beklenir. (bu süre her ciltte aynı değildir)

Kimyasal Peelingte optimal sonuç için kaç seans gerekir? 

Kimyasal Peeling güneş ışınlarının az olduğu dönüşüm mevsimlerinde ihtiyaç durumu göz önüne alınarak 4-6  seans şeklinde uygulanması gereklidir.

Kimyasal Peeling hangi durumlarda uygulanmaz?

İçeriğe karşı alerjisi olan, bazı cilt hastalıkları (dermatit, egzama vb) olan ve akne tedavisi için ilaç kullanan ( Roacutane) kişilere uygulama yapılmaz. Ciltte açık yara ve uçuk varsa uygulama yapılmaz. Kimyasal peeling öncesi uygulama yapılacak bölgeye ağda ve ya lazer uygulaması yapılmamış olması gerekir.  

Kimyasal Peeling sonrası nelere dikkat edilmeli ?

 Kimyasal Peeling işleminden sonra cilt ilk üç gün sadece su ile temizlenmeli, kesinlikle sabun vb cilt temizleyiciler kullanılmamalıdır. İlk 24 saat içinde sıcak su ile temastan kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası ciltte hafif bir kızarıklık, hassasiyet, pullanma ve hafif bir soyulma olması normaldir. Uzmanın önereceği yatıştırıcı bir nemlendirici ile bu etki ortan kaldırılabilir. Uygulama sonrası üst cilt tabakasının soyulmasının ardından ortaya çıkan taze cildi güneşe karşı korumak önemlidir. Uzmanın önereceği güneş koruyucu ile bunu sağlamak mümkündür. Uygulamadan sonraki 1 hafta içinde cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüm alacaktır. Devam eden seanslarla cilt daha sağlıklı bir hale gelir.

lazerle leke tedavisi bursa
 

Leke ve Şarap Lekesi (Port-wine stain) Tedavisi

Leke ve Şarap Lekesi (Port-wine stain) Tedavisi
Şarap lekesi
, her bin bebekten birinde doğum sırasında görülen, başlangıçta açık pembe renkte olup yıllar içinde koyulaşarak morumsu renge dönüşebilen ve çeşitli büyüklükte olabilen lekelerdir. Önce düz olan bu lekelerin zaman içerisinde yüzeyi sıklıkla kabalaşır ve üzerinde kabarıklıklar gelişebilir. En sık baş ve boyun bölgesinde görülür ve kendiliğinden geçmez. Hasta ömür boyu taşımak zorunda olduğu bu lekelerden lazer yöntemiyle kurtulabilir. Lazer; kılcal damarlarda, kiraz angiomlarında, rozasada (gülleme), gerilemeyen strawberry (çilek) hemanjiom da dahil olmak üzere vasküler lezyonların tedavisinde ve güneş hasarına bağlı yaşlanma tedavisinde en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Kliniğimizde, cilt lekelerinin tipine göre farklı lazer başlıkları kullanılmaktadır.

Leke ve Şarap Lekesi Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

Lazer uygulaması sırasında acı hissi olur mu?
Lazerle yapılan bu tedavi sırasında sadece lastik çarpmasını andıran hafif bir acı duyulur. Uygulama kolaydır ve seanslar halinde yapılır. 
Leke tedavisinde lazer dışında alternatif tedavi yöntemleri var mıdır?
Lazer tedavisi öncesi uzman doktor tarafından dikkatli bir değerlendirme yapılmalıdır. Bazı durumlarda örneğin; karışık tipteki ve/veya kitle oluşturan kavernöz tipteki hemanjiyomlarda cerrahi tedavi gerekebilir.
lazerle leke tedavisi bursa
 

Tamda Cilt Yenileme Zamanı...

Kış mevsimini artık yavaş yavaş bitiriyoruz ve güneşin zararlı ışıklarının bizi etkilemediği bu mevsimde
cildi yenilemenin en güzel zamanı. Bu durumda imdadımıza kimyasal peeling ve lazer yetişmekte.

Kimyasal PeellingKimyasal Peeling ile cilt soyma derinin üst tabakası olan epidermisin glikolik asit ile (%50-%70)
soyularak uzaklaştırılmasına denir. Bu uygulamalar daha çok cilt lekeleri ile ilgili durumlarda
uygulanır.

Cilt kırışıklıklarının azaltılması, yağlı ciltlerde yağ salgısının önlenmesi, siyah noktaların en aza
indirilmesi, cildin daha kaliteli olması, lekelerin açılması, yaşlılık izlerinin yok olması ile ilgili yapılacak
işlemlerin daha iyi sonuç vermesi için uygulama dönemi olarak bu mevsim seçilmelidir.

Kimyasal peeling (Glikolik Asit ile cilt soyma işlemi), lazer ile lekelerin yok edilmesi, cildin yenilenmesi
gibi işlemlerin güneş ışınlarının en az olduğu bu kış döneminde yapılması gerekmektedir. Çünkü güneş
yapılan işlemler sonrasında daha kalıcı izler bırakabilir ve geri dönüşü mümkün olmayabilir.

lazerle leke tedavisi bursa
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz