gay boy porn
big milfs
gay anime

lazer lipoliz

Lazer Lipoliz (Smartlipo)

Lazer Lipoliz Smartlipo


 Yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulabilinir. Smartlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Lipoliz nedir ?
Yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer Lipoliz , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür. Dünyada 3 - 4 yıldır uygulanmakta olup başarısı kanıtlanmıştır.
Smartlipo Lazer Lipoliz cihazı ne gibi amaçlarla kullanılmaktadır?
Smartlipo Lazer Lipoliz cihazını başlıca üç amaçla kullanmaktayız:
1) Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
2) Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
3) Terlemenin yokedilmesi amacıyla koltukaltında kullanılmaktadır.
Lazer Lipolizin avantajları nedir?
Lazer Lipoliz oldukça etkili, az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir ki bu hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için teşvik edici bir imkandır. Ayrıca uygulama için yapılan kesi 1-2mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Hem uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebileceği hemde sonuç yavaş yavaş 2-4 ay arasında ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.
Lazer Lipolizin nasıl etki eder?
Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır. Lazer Lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Lazer Lipoliz SmartlipoFotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ , hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında yada sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise Fotostimülasyon etkisi yaratır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.
Lazer Lipolizdeki etkilerin sağladığı yararlar nelerdir?
Bu etkiler sayesinde Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük bir süren korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.
Lazer Lipoliz hangi vakalarda ideal seçimdir?
Lazer Lipoliz, özellikle :
1) Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;
2) Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
Lazer Lipoliz3) Koltukaltında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

15-16 yaşından büyük herhangi bir cinsiyetteki hastaya uygulanabilir. Tüm vücuttaki bir çok bölgede ileri derecede yağ birikimi olan hastalarda ise tumescent liposuction ile birlikte kullanılırsa, uygulama sonrasında ciltte görülebilecek sarkma ve düzensizlikleri azaltarak elde edilen sonucun daha da iyi olmasını sağlar. Tumescent tekniğinde kullanılan sıvı , Nd-YAG lazer ışığını absorbe etmediği için herhangi bir ters etkileşim olmaksızın kombine edilebilir. Yüz, Kol içi, Bacak içi cilt gevşekliğinin germe ameliyatı gerektirecek kadar çok ileri derecede olmaması gerekir. Bu tarz vakalar ancak daha travmatik olan başka bir uygulama yaptırmak istemiyorlarsa uygulamaya alınabilirler.
Lazer Lipolizle Liposuction'ın farkı nedir?
Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülebilir. Sonrasında ise uzun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir.
Lazer lipoliz öncesinde nelere dikkat edilmelidir?
Tedavide en önemli olan konu uygun hastanın seçilmesidir. Tedavi öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak hastanın alerjik olduğu ilaçlar yada şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı , pıhtılaşma sorunu olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır ve bunlara yönelik tedbirler sağlanır.
Tek seans yeterli midir?
Uygulamalar genelde 1 seanstır ama yağlı dokunun hacmine veya cilt gevşekliğinin fazlalığına göre seans sayısı arttırılabilir. 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.
Ne kadar süre istirahat gerekir?
Hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. İşinden yada sosyal hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir.
Lazer Lipoliz sonrası nelere dikkat etmek gerekir?
Lazer Lipolizin 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp , ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran Triactive gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir. Her metodta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgede yağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekir. Bu nedenle her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.
lazer lipoliz
 

Lazer Liposuction

Lazer Liposuction Nedir?

“Lazer Lipoliz”  ile  “Liposuction”  operasyonlarının kombine edilerek uygulandığı bir vücut şekillendirme yöntemidir, zayıflama amaçlı bir işlem değildir. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi işlemidir.0.5 – 1 mm deliklerden ince kanüllerle girilerek doğrudan yağ dokusuna bu kanüllerin ucundan lazer verilir. Bu lazer yağ hücrelerinin zarlarına ve kılcal damarlara duyarlı bir lazerdir. Kanülün ileri geri hareketleriyle yağ hücrelerinin zarları patlatılarak içerisindeki yağlar eriyik hale gelmektedir. Bunu takiben lazer lipoliz kanülü çıkarılarak aynı delikten içeri liposuction kanülleri ile girilip lazerin eritmiş olduğu yağlar emilerek ortamdan uzaklaştırılır. Uygulanan lazer bölgedeki kılcal damarları da bloke ettiği için kanama ve morluk oranı minimum düzeydedir. Hatta bazen kanama ve morluk durumu hiç görülmeyebilir de.

Lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanırken, diğer sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Uygulama lokal yada genel anestezi altında gerçekleşir.  Küçük kesi ile girildiği için rahatsız edici bir iz bırakması söz konusu değildir.  

 

Lazer Liposuction uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Lazer liposuction uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Lazer liposuction yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılmalı ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.Hastanın kullandığı ilaçlar ( özellikle kan sulandırıcı ) dikkatlice araştırılmalıdır.
Lazer Liposuction için yaş sınırı var mıdır?
Lazer Liposuction uygulaması 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir. Kişinin her hangi bir sağlık problemi olmadığı ve ya operasyona engel bir durum söz konusu olmadığı sürece üst yaş sınırı yoktur.
Lazer Liposuction vücudun hangi bölgelerinde etkili olur?
Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan lazer liposuction ile karın, basen, bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal yada genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Lazer liposuction erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen jinekomastide de kullanılan etkili bir yöntemdir.
Lazer Liposuction uygulaması sırasında hasta ağrı acı hisseder mi?
Lazer Liposuction, uygulama yapılacak bölgenin genişliği ve bölge sayısına bağlı olarak genel ya da sınırlı uyuşturma altında gerçekleştirilir. Bu nedenle lazer liposuction uygulama yapılan hasta uygulama esnasında hiçbir acı ve ağrı hissetmez.
Lazer Liposuction sonrası hastanın yapması gerekenler nelerdir?
Lazer liposuction sonrası, uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir. Ancak bu süre içerisinde ve daha sonrasında sık sık yürüyüş yapılmasını öneriyoruz. Uygulama sonrasında özel bir korse kullanılmakta ve bu korse günlük kıyafetlerin altıda belli olmayacak şekilde hazırlanmıştır.
Kaç seans gereklidir?
Optimum sonuçlar almak için Lazer Liposuction yönteminde genellikle 1 seans yeterlidir. 
Lazer Liposuction uygulama sonrası bölgesel anlamda tekrar kilo alma olasılığı var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası eğer kişi aşırı kilo alıp vermeye devam ederse bölgede kalan hücrelerin yağ depolaması sonucu yüzey düzensizliğine neden olan tümsekcikler yeniden oluşabilir. Bunun için Lazer Liposuction yaptığımız hastalara kilolarını muhafaza etmelerini öneriyoruz. Bu kurala uymadıkları için işlem yapılan alanda ortaya çıkmış tümsekcikler varsa;  bunları ince bir kanülle yeniden aynı işlem yapılarak yüzey düzgünlüğünü tekrar sağlamak mümkündür.
Lazer liposuction sonrası sonuç kalıcı mıdır?
Lazer liposuction sonrası yağ hücrelerinin sayısında azalma görülür ve bu hücrelerin kendini tekrar yenilemesi söz konusu değildir. Hasta kilosunu muhafaza ettiği takdirde sonuç kalıcıdır. Ancak aşırı kilo alıp verildiği takdirde; kalan hücreler yağ depolamaya devam ederek hacimlerini arttırdıkları için eksilen hücrelerin hacimsel olarak yerini alırlar. 
Lazer Liposuction yan etkisi var mıdır?
Lazer Liposuction sonrası uygulama yapılan bölgede belli bir süre hafif şişlik ve morarma görülmesi normaldir.  Bunun dışında lazer liposuctionın olağan dışı yan etkisi yoktur.
Lazer Liposuction sonrası sonuç ne zaman görülür?
Lazer Liposuction sonrası nihai sonuç 4 - 6 ay sonrasında görülür.
Lazer Liposuction sonrası iz kalır mı?
0.5 – 1 mm. kesiler gibi küçük kesi yapıldığı için dikkati çeken, rahatsız eden bir iz kalmaz.
Lazer Liposuction sonrası ağrı olur mu?
Lazer Liposuction sonrası hastada ciddi ağrılar görülmez. Ağrı durumu oluşması halinde hekimin önereceği ağrı kesiciler ile ağrı durumu minimalize edilir.
Lazer Liposuction uygulama süresi ne kadardır?
Lazer liposuction da uygulama yapılacak bölgenin genişliğine ve yağ miktarına göre uygulanma süresi farklılık gösterir. Bu süre ortalama 1 – 3 saat arasında değişmektedir.
Lazer Lipoliz ile Lazer Liposuction arasındaki fark nedir?
Lazer Lipolizde Lazer Liposuction gibi aynı kesi ile uygulama yapılır, fakat Lazer Liposuction gibi yağlar emilmez. Lazer Lipolizde yağların zamanla vücuttan uzaklaştırılması prensiptir. Bu da nihai sonuç için zaman gerektirir. Oysaki Lazer Liposuctionda lazer sonrası eriyik haldeki yağlar emilir. Bu sayede daha kısa süre içinde sonuç alınmış olunur.
lazer lipoliz
 

Kombine Estetik Uygulamalar 1

Kombine Estetik Uygulamalar

Estetik
uygulamaların geneli kişinin mutluluğu ile doğru orantılıdır. Dış görünüşü ile çekici ve alımlı olan birey kendine özgüveni olan; toplumda daha mutlu, güçlü ve rahat olan kişidir.

Hızla akıp geçen zaman içerisinde estetik uygulamalar ve cerrahi girişimlerde de hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Plastik cerrahın operasyon sonrası izlerini gidermek için yaptığı 2. operasyonlar artık gelişen teknoloji ile tarihe karıştı. Hatta ve hatta gelişen estetik cerrahi ve anestezi uygulamaları sayesinde artık birden fazla uygulama tek seferde çözüme kavuşturulabiliyor. Öyle ki artık Türk estetik cerrahları dünya standartları üstünde çalışmaları ile tercih edilir hale gelmişlerdir.

Kişinin istediği yüz ve/veya vücut şekillendirme operasyonlarında istenen değişime ulaşmak bazen tek seansla mümkün değildir. İşte kombine estetik uygulamalar ile birden fazla farklı uygulama istenilen değişime ulaşmak için tek operasyon yeterli oluyor. Burada önemli olan kişinin istek ve beklentileri ile doktorun çizeceği sınırlardır.

Önceden doktorlar tarafından tavsiye edilmeyen bir uygulama olan kombine ameliyatlar;  günümüzde gelişen teknoloji ile pek çok hasta tarafında tercih edilen bu nedenle sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlar haline geldi. Bu operasyonların bu kadar tercih görmesindeki sebeplerden biri kişiye birden fazla çözüm sunması diğeri belki de en önemlisi zamandan kandırmasıdır.

Özellikle kadınlarda gebelik ve doğum sonrası dönemde karın, göğüs ve vajina bölgesinde oluşan deformasyonlar tek seansta karın germe, göğüs ve vajina estetiği ile kombine şekilde uygulanabilir. Liposuction eğer kişi uygun bir aday ise eklenebilir. Yüz estetiği ile birlikte birey aynı zamanda vücut şekillendirme ameliyatlarını da ekleyerek tek seansta hayalindeki forma ulaşabilir. Düşüncesi bile bir dönem hayal olan ama artık gelişen tıp ile hayal olmaktan çıkan birkaç sorununuz (burun, kulak, göz çevresi, meme, karın, yüz, vajina vs. estetik uygulamalar) doktorun öneri ve sınırları içinde aynı operasyon ile çözümlenebiliyor.

Az öncede dediğimiz gibi kombine ameliyatlarda hastanın istek ve beklentilerinin yanında uzman estetik plastik cerrahında sınırları oldukça önemli. Hasta ne istediğini bilmeli ve bunu ameliyatını gerçekleştirecek uzman doktora izah etmelidir. Bundan sonra estetik plastik cerrah kişinin öncelikleri dahilinde ameliyat için bir yol haritası çıkarabilir. Tabi ki bu yol haritası diğer tekil operasyonlara göre çok daha dikkatli planlanmaktadır.

Kombine estetik ameliyat uygulaması yapılacak kişinin sağlık koşullarının iyi olup olmadığının araştırılması da önemli bir süreçtir. Bu süreç bazen 3-4 hafta sürebilmektedir. Kan değerleri, daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar ve ameliyatları incelenen kişinin aynı zamanda belki de kendisinin bilmediği ama operasyon için önemli olan hastalıklarının olup olmadığına da bakılması gerekiyor. Bir dizi laboratuvar tahlilleri ve anestezi muayenesinden sonra sonuçlar eğer ki olumlu ise ameliyatınız tek seansta yapılabiliyor.

Kombine estetik operasyon gerçekleştirilecek kişi her şeyden önce tekil operasyonlara oranla kombine estetik ameliyatların ciddiyetinin farkına varmış olarak doktoruna yardımcı olmalıdır. Örneğin kişi sigara ve alkol kullanan biriyse operasyon için en az 2-3 hafta öncesinde bırakması gerekir. Operasyona hazırlık süreci olan muayene laboratuvar tahlilleri vb uygulamaları aceleye getirmemek gerekir.

Kombine estetik operasyon geçirmiş kişinin hastanede kalış süresi 2-3 gündür. Operasyondan sonra hastalar hemen hareketlenmemelidir. Ameliyat izleri için 2. haftadan itibaren özel bantlar ve kremler kullanılabilir. Ağır işler uzun süre yapılmamalıdır. Yapılacak hafif yürüyüş ve en az 1 ay sonra başlanacak spor iyileşme sürecine fayda sağlayacaktır.

Aynı seansta gerçekleştirilebilecek estetik operasyonlar;

Genital estetik + meme estetiği + karın estetiği
Lazer lipoliz + liposuction
Burun estetiği + gıdı estetiği + dudak estetiği
Alın germe ve kaş kaldırma + göz çevresi estetiği + yüz germe
Liposuction + lipofilling
Popo estetiği + bacak estetiği
Kulak estetiği + burun estetiği

Bunlar sadece birkaç örnektir. Bu uygulamaları istekleriniz ve doktorunuzun yönlendirmesine göre şekillendirebilmek mümkündür.

Cilt tedavilerinde de kombine uygulama yapabilmek mümkündür. Lazer + epiroller +kimyasal peelling uygulamalarının kombine edilmesi gibi.

Kombine estetik ameliyat düşünen kişiler her şeyden önce emniyetleri için operasyonlarının yapılacağı üniteyi ve doktorlarını doğru seçmelidirler.

lazer lipoliz
 

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Olay Gazetesi Çekirge Eki | 10.10.2010 Tarihli Haberi

Kilo problemi dünya kadınlarının olduğu kadar Türk kadınlarının da en büyük sıkıntılarından biri. Ancak bölgesel alınan yağlanmalar aslında kilodan daha büyük bir derttir. Çünkü belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma  konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir. Türk kadını için bölgesel yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun oluşturuyor. Çünkü farklı bölgelerde gerçekleşen bu yağ stoklanmaları inatçı olabiliyor. Ne spor ne de diyet fayda sağlamayabiliyor. Bugün ele alacağımız konu Lazer Lipoliz; bahsetmiş olduğum bölgesel yağların yok edilmesinde tercih edilen yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer Lipoliz ile Bölgesel İncelmeLazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında yenilikçi bir yöntem olarak karşımıza çıkan lazer lipoliz Dünya’da 5-6 yıldır uygulamaktadır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı  oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır ?

Bölgesel yağ fazlalığı olan yerler işaretlenir ve  lazerin çıkardığı ısı enerjisinden kişinin etkilenmemesi için tedavi yapılacak bölgeye içinde bölgesel uyuşturma sağlayan bazı maddelerin bulunduğu bir karışım enjekte edilir.  10-15 dakikalık bir bekleme süresi sonrası yağ dokusu içerisine bir fiberoptik  gönderilir. Belirli bir miktar enerji dokuya bırakıldıktan sonra işlem sonlandırılır. İşlem yapılan yere baskılı bandaj yapılır, dikiş gerektirmeyen bir uygulamadır.

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür. Uygulama yapılan alanın genişliğine veya alan sayısına bağlı olarak 2-3 günlük istirahatler gerekebilir.

Lazer lipoliz uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalar ideal adaylardır. İleri düzeyde yağ birikimi olan veya tüm vücut  hastalarında liposuction ile kombineli yapılan çalışmalar oldukça tatminkar sonuçlar yaratmaktadır. Lazer Lipoliz uygulama 15 -16 yaşını geçmiş kişilere yapılabilir.

Kaç seans gereklidir?

Lazer Lipoliz yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkün ancak bazı durumlarda 3-4 ay ara ile tekrarlamak gerekebilir.

Bölgesel Anlamda Tekrar Kilo Alma Olasılığı Var mıdır?

Uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Liposuction yöntemindeki gibi yağ hücrelerinin tamamı yok edilmemektedir. Bu nedenle yaşam standardında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır. Böyle bir durumda da uygulamayı yeniden yapmak gerekir.

Laserlipoliz’in liposuction’dan ( yağ aldırma) farkı nedir ?

  • Liposuction işlemi genel anestezi altında yapılırken, lazer lipoliz de lokal anestezi kullanılmaktadır.
  • Liposuction da uygulama sonrasında morluklar görülürken, lazer lipolizde görülmez.
  • Liposuction da vücudun belli bölgelerine ( kol içleri, çene altı, ayak bilekleri…vs.) uygulama yapmak oldukça zor iken; lazer lipoliz ile bu bölgeler dahil tüm vücuda uygulama yapmak mümkündür.

Son Söz…

Lazer Lipoliz uygulamasında 2-6 ay arasındaki süreçte optimal sonuçlar kendini gösterir. Genellik biz bu süreyi beklememek için Lazer Lipoliz ile Liposuction yönteminin kombine ederek kullanmayı tercih ediyoruz. Bu dönemde hastalar yaşam kalitelerini değiştirerek yediklerine içtiklerine dikkat etmeli ve içinde mutlaka spor olan bir yaşantı tercih etmelidir. Bu süreç içinde lenfatik drenajı arttıracak masaj uygulamaları ile sonuçlar daha da tatminkar olacaktır. Uygulanacak alan genişliği , kısa sürede iyileşmeye olanak vermesi ve olumlu sonuçlar alınması nedeniyle; Lazer Lipolizi bir vücut şekillendirme yöntemi olarak kabul etmeli, fakat uzman doktor gözetiminde yapılmasının önemi unutulmamalıdır.

lazer lipoliz
 

Kombine Estetik Uygulamalar 3

Kombine Estetik Uygulamalar

Toplumun azımsanamayacak çoğunluğunun başı vücutlarında belirli bölgelere almış oldukları kiloları ile dertte. Özellikle Türk insanı için bölgesel alınan yağlar, fazla kilolardan daha çok sorun teşkil ediyor. Bölgesel yağ stoklanmalarında ne spor ne de diyet bir yerden sonra tek başına hiçbir işe yaramıyor. Çünkü vücudumuzda yağ stoklanması yaşıyorsak belli bölgeler oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle bölgesel yağlanma konusunda uzman desteği mutlaka gerekmektedir.

Bugün ele alacağımız bir konu Lazer Lipoliz; bahsetmiş olduğum bölgesel yağların yok edilmesinde tercih edilen yöntemlerden biridir.

Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip , esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücut şekillendirme yöntemleri arasında yerini alan bir yöntem olarak karşımıza çıkan lazer lipoliz Dünya’da 5-6 yıldır uygulamaktadır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.

Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir.

Vücut hatlarındaki orantısız çıkıntıları gidermek amacıyla, belli bölgelerde toplanan yağların vakumla ve özel metal kanüller kullanılarak vücuttan emilerek uzaklaştırılması işlemi de bir diğer yöntem olarak da tercih edilmektedir. Bu yöntemin adı ise liposuction dur.

Liposuction uygulanacak bölgenin uygun noktalarından yapılan 3-5 mm'lik kesilerden yağ dokusu içerisine sokulan ve özel bir hortum aracılığı ile vakum cihazına bağlı özel metal kanüllerin ileri- geri hareketleriyle yağ dokuları bölgeden uzaklaştırılır. 2 ile 5 mm çaplarında olan bu kanüllerin uçları künt olup, uç yanlarında bulunan deliklerden yağlar alınır. Amaç söz konusu bölgelerdeki aşırı birikim yapan yağ dokularının yapmış olduğu çıkıntıları yok ederek vücut hatlarını orantılı yani estetik bir görünüme kavuşturmaktır. Liposuction işlemi vakum cihazı kullanmaksızın büyük enjektörler ile, pistonlarına uygulanan stoperler aracılığıyla oluşturulan vakum sayesinde elle de yapılabilir. İşleme başlamadan önce yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Bu sayede kanama olmaksızın ve daha kolay liposuction yapılabilmektedir. İçerdiği lokal anestezik madde nedeniyle girişim sonrası erken dönemde ve girişim sırasında oluşacak ağrı engellenmektedir. Bu yöntem “ıslak teknik” ya da “tümesan tekniği” olarak adlandırılmaktadır. Önceleri uygulanan kuru teknik artık günümüzde tamamen terk edilmiştir. Ultrasonik titreşimler ile önce yağların yumuşatılıp daha sonra liposuction işleminin yapıldığı “ultrasonik liposuction” adı verilen bir yöntem de mevcuttur. Ancak bu yöntemin gerekliliği konusu bizzat kullanıcıları tarafından tartışılmakta ve giderek daha az kullandıkları kendileri tarafından da ifade edilmektedir.

Liposuction ameliyatı eğer tek ve küçük alanlarda yapılacaksa lokal anestezi, çok ve geniş alanlarda yapılacaksa genel anestezi altında gerçekleştirilir. Operasyon süresi yapılacak alanın sayısına ve genişliğine bağlı olarak 1 ile 4 saat arasında değişir.

Liposuction ile lazer lipoliz uygulamalarını kombine edilerek tek seansta bölgesel inatçı yağlara karşı tatminkar sonuçlar alabilmek mümkün.  Burada hastanın doğru seçimi oldukça önemlidir. Kombine estetik uygulama ileri düzeyde yağ birikimi olan ve ya tüm vücut problemi olan kişilerde uygundur. Uygulama genel anestezi ve ya lokal anestezide yapılır. Operasyon 2-5 saat sürebilir. Uygulamada küçük kesiler ile içeri serum verilir bu sayede yağ dokuları şişirilir. Lazer lipo yöntemi ile yağlar kırılır ve vakum yöntemi ile kırılan yağlar alınır. Bu işlem de dokulara zarar verilmediği gibi oldukça iyi sonuçlar elde edilmektedir.

lazer lipoliz
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz