Mayıs Ayına Özel Paketler
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Tatil Öncesi Son Estetik Dokunuşlar


Uzmanlar, estetik cerrahi ve anestezi uygulamalarının gelişmesi ile birlikte birden fazla estetik problemin tek seferde çözüme kavuşturulabildiğini söylüyorlar. Tatil planları için birçok vatandaşın okulların kapanmasını ve ramazan ayının da sonlanmasını beklediğini belirten uzmanlar; tatil öncesi estetiğin kombine estetik uygulamalar sayesinde kolaylaştığını söylediler.

 

Gelişen tıp teknolojikleri ile birden fazla farklı sorun için arzulanan değişime ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, tatilde daha rahat ve özgüven içinde dolaşabilmek isteyen bireylerin bahar aylarında form tutmaya başladığını söyledi. Alınacak profesyonel destek için ise hala geç kalınmadığını belirten Özcan, “Medikal estetik uygulamalar olan botoks, dolgu gibi işlemler hemen sonuç verebilir. Karın, basen, bacaklarda arzu edilen hatların kazanımı için yapılan vücut şekillendirme ameliyatları olan lazer liposuction, yağ aldırma diğer adıyla liposuction ile erkekte meme büyümesi olarak bilinen jinekomasti ameliyatları sonrası kesiler küçük olduğu için iyileşme daha çabuk görülebilmektedir. Hastanın yoğun ve yorucu işlere başlaması iyileşme süreci gereği 2-3 haftayı bulabilir. Açılan deliklerin iyileşmesi için gereken 15 günün ardından havuza ve denize de girilebilir” dedi.

 

Yaz boyunca güneş ışıklarının daha dik gelmesi, insanların daha fazla mimik kaslarını kullanması ve sürekli açık havada bulunulmasının alın ve göz çevresi kırışıklıklarının artmasına sebep olacağını belirten Prof. Dr. Özcan, “Tatile gitmeden önce uygulanacak yüz gençleştirme yöntemleri ile güneş ve çevresel faktörler yüzünden yeni kırışıklıklar oluşması engellenebilir. Göz çevresi ve alın bölgesine uygulanacak botoks ile mimik kasları bloke ederek kırışıklık oluşmasının önüne geçilebilir. Yaz öncesinde en çok tercih edilen dolgu bölgeleri ise, dudaklar ve elmacık kemikleridir. Hyalüronik asit içerikli dolgular sayesinde kişi daha az makyaj yapılan yaz dönemlerine cildini hazırlanmış olur. Dudak dolguları ile dolgunlaşan dudakların, ruj ihtiyacı ortadan kalkar. Elmacık kemiklerinin belirginleşmesi ise, cilt için daha dikkat çekici ve sağlıklı görünüm sağlar” diye konuştu.


Yayınlanma: 07/06/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?