İçinizi Isıtacak Sonbahar Paketleri
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Göğüs Büyütme Estetiği
Göğüs Büyütme Estetiği fiyatlarını öğrenmek için hemen tıklayın.

Göğüs Büyütme Estetiği


Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Bel kalça oranı ile göğüs kafesi ve omuzların genişliği de düşünüldüğünde meme hacminin ne kadar olduğu önem kazanmaktadır. Gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan ya da çeşitli sebeplerle (doğum, emzirme vb) küçülebilen göğüsleri meme dokusu arkasına yerleştirilecek silikon protezler ile daha dolgun, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür. Göğüslerden biri diğerine göre küçük asimetrik olabilir ya da biri doğumsal olarak hiç olmayabilir de. Yine silikon protezler ile her iki meme eşit hale getirilebilir.

Meme hacminin ne kadar büyütüleceği; hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve bel, kalça, omuz genişliği, göğüs kafesinin ölçülerinin oranı dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Kullanılan meme protezlerinin farklı çeşit ve ölçülerde olanları vardır. Bunlardan hangisinin kullanılacağı, avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte hasta ile konuşularak, hastanın ihtiyacı ile estetik cerrahın eğilimine göre belirlenir. Amaç; en güzel ve doğal meme kıvamına ulaşabilmektir. Protez büyüklüğünde kesin ölçüler operasyon sırasında netleşir.

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Göğüs büyütme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme büyütme operasyonu düşünen hasta sigara kullanıyorsa ameliyat öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir.

Ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı’nın iyileşme dönemi sırasındaki takiplerine ve tavsiyelerine titizlikle uymakla komplikasyon riskini azaltmak mümkündür. Meme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir. Gelişen tıbbi teknolojide üretilen, doğal form sağlayan silikon protezler kullanılır. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1–1,5 saat kadar sürer. Dikişler estetik cerrahi kurallarına göre yapılır. Hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrı yakınmaları olabilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilirler. Elde edilen sonuçlar genellikle çok doğal ve tatminkârdır.

Göğüs Büyütme Estetiği için Sık Sorulanlar

Meme büyütme operasyonu nedir?
Meme büyütme için uygun adaylar kimlerdir?
Meme büyütmenin sınırı var mıdır?
Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?
Meme büyütme estetiğinde meme ne kadar büyütülebilir?
Meme büyütme operasyonu için uygun mevsim ne zamandır?
Meme büyütme estetiği gebeliğe ve emzirmeye engel midir?
Meme büyütme estetiği ile doğal bir sonuç elde etmek mümkün müdür?
Meme büyütmede kullanılan silikon protezin ömrü ne kadardır?
Meme büyütmede kullanılan silikon protezler patlar mı?
Meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Meme büyütme ameliyatında iz kalır mı?
Meme büyütmede kullanılan silikon protezler mamografiyi etkiler mi?
Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler kanser yapar mı?

Göğüs Büyütme Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 29/07/2016