hentai porn video
gay black sex
50 plus milfs

dudak silikonu fiyatları

Dolgu & Lipofilling

dolgu

 
player Lipofilling nedir? Lipofilling ameliyatı nasıl yapılır?
Merak ettiğiniz tüm soruları Prof.Dr. Mesut Özcan bu videolarda sizin için cevapladı.
Videoyu izlemek için tıklayın  Tüm videoları görmek için tıklayın
 

Yüzün kırışık ve çökük görüntüsünü düzeltmek için kullanılan dolgu maddeleri çizgilerin olduğu kıvrımların altına enjekte edilerek uygulanmaktadır. Günümüzde bu amaçla en çok hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu madde, derinin temel elemanlarından biridir ve kırışıklığın altına enjekte edildiğinde su toplayıp şişerek oradaki oluklaşmanın kaybolmasını sağlamaktadır. Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Dolgu maddesi olarak kendi vücudunuzdan alınacak yağ da kullanılabilir. 

 

Dolgu Sıkça Sorulan Sorular

Kırışıklıklar ve çizgiler neden oluşur ?
Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Deride  bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte, fazla kaş çatma, gözleri kısarak bakma, gülümseme ve diğer yüz mimikleri de çizgilerin oluşmasına katkıda bulunurlar. Sigara içmek ve kirli hava gibi çevresel faktörler de yaşlanmayı hızlandırırlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en sık olarak kullanılan işlem dolgu tedavisidir.
Dolgu tedavisi dudakların dolgunlaştırılması işleminde en yaygın ve etkili yöntemdir.
Dolgu hangi kırışıklıkların tedavisinde kullanılır ?
Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir.
Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde, mükemmel sonuçlar alınmaktadır.
Yüzde etkili ve sağlıklı bir şekilde çok daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir.
Genellikle burun seviyesinin üstündeki kırışıklıklara  Botox uygulanırken, burun seviyesinin altındaki kırışıklık tedavilerinde dolgudan yararlanılır.
Dolgu maddeleri en çok hangi bölgelere uygulanır?
Dolgu maddeleri yüzdeki mimik kırışıklıklarının hemen tamamına uygulanabilmektedir. Burun, dudak ve dudak kenarındaki çizgilere, dudaktan aşağıya inen “kukla çizgilerine” yapılan uygulamalar başı çekerken, dudak dolgunlaştırma ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi yanak çöküklerinin giderilmesi amacıyla yapılan uygulamaların sayısı da oldukça fazladır.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin etkisi ne kadar sürer?
Bu dolgu maddelerinin ortalama 6-18 ay kalıcılık süresi vardır. Sonrasında tekrarlamak gerekebilir. Yağ enjeksiyonu gibi kalıcı dolgu maddelerinin kalıcılık süresi ömür boyu devam eder.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin kullanım alanları neresidir?
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddeleri sadece kırışıklıkların giderilmesi amacıyla değil, yanak ve elmacık bölgesi çöküklerinin giderilmesinde, dudak kalınlaştırma ve dudak kontörlerinin belirginleştirilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.
Hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin uygulama süresi ne kadardır?
Tek bölgeye yapılacak uygulama ortalama 15-30 dakika kadar sürer.
Dolgu uygulamasında ağrı hissedilir mi?
Kişiyi olumsuz etkileyecek bir ağrı acı oluşmaz. Bazı uygulamalarda lokal anestezi uygulanabilir.
Hyaluronik asit içerikli dolgu uygulamaları günlük hayatı etkiler mi?
Uygulama sonrası rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

 

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling)

Lipofilling; vücut hatlarını düzeltmek, yüzdeki yaşlılık çizgilerinin belirginliğini azaltmak, dudakları dolgunlaştırmak, zayıf yüzlere daha dolgun bir görüntü kazandırmak ve yüz asimetrilerini gidermek amacıyla bir bölgeden alınan yağ dokusunun başka bir bölgeye dolgu yapmak amacıyla enjekte edilmesidir. Enjeksiyon için kullanılacak yağlar liposuction veya direkt kesiler ile alınabilir. Girişim yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Enjeksiyon bölgesinde az miktarda şişlik, morarma, uyuşukluk olabilir. Bu durum genellikle 7–10 gün içinde kendiliğinden geçer. İlk altı ay içerisinde enjekte edilen yağın yaklaşık yarısı emilir. Kalan kısım ise kalıcıdır.

Yağ Enjeksiyonu (Lipofilling) Sıkça Sorulan Sorular

Lipofilling yönteminde yağlar nasıl alınır?
Yağ enjeksiyonu için kullanılacak yağlar liposuction veya direkt kesilerek alınabilir. Girişim yapılacak işlemin büyüklüğüne göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir.
Lipofilling nasıl uygulanmaktadır?
Lipofilling yani yağ enjeksiyonu, vücudun yağ miktarı fazla olan bölgelerinden liposuction yöntemiyle ya da açık teknikle yani direkt kesi yapılarak alınan yağ dokularının, ihtiyaç duyulan bölgeye özel kanül ve tabancalı enjektör sistemiyle enjekte edilmesi işlemidir. Alınan yağ dokuları enjekte edilmeden önce; yıkama, süzme veya santrifüj gibi işlemlerden geçirilir. İşlem küçük ve tek bir alanda yapılıyorsa lokal anestezi ile gerçekleştirmek mümkündür. Eğer birden fazla alanda ve daha çok miktarda lipofilling yapılacaksa genel anestezi tercih edilir. Lipofilling operasyonundan maksimum faydayı sağlamak için teknik bakımdan dikkate alınması gereken pek çok ayrıntı vardır ve bu ayrıntıların ihmal edilmesi, sonucu olumsuz yönde etkiler. Yani bu işlemin çok basit bir işlem olduğunu düşünmemek gerekir. İşlemi uygulayacak estetik cerrahın bu konudaki teorik malumatı ve deneyimi alınacak sonuç üzerinde etkili olan en önemli faktördür.
Lipofilling hangi bölgelere uygulanmaktadır?
Lipofilling, yanaklarda ve elmacık kemikleri üzerindeki çöküklükleri gidermek amacıyla kullanılır. Ayrıca dudakları kalınlaştırmak ve dudaklardaki ince çizgilerin giderilmesi için de lipofilling tekniğinden yararlanılır. Gene alında ve yüzün diğer alanlarında herhangi bir travma ya da operasyon sonucu ortaya çıkmış olan çöküntüleri düzeltmek için bu teknik son derece yararlıdır. Yüz bölgesindeki diğer bir uygulama alanı da, mikrogenia dediğimiz çene ucu kısalığının ya da küçüklüğünün düzeltilmesidir. İki kaş arası, alın veya üst dudakta oluşan ve kalıcı hale gelmiş derin kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla da mikrolipofilling şeklinde uygulamalar yapılabilir. Enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı emilerek vücut tarafından yok edilse de kalan miktar artık kalıcıdır ve bir daha yok olmaz. Bu da tamamen emilerek belli aralıklarla tekrar edilmesi gereken geçici dolgu sistemlerine göre çok büyük bir avantajdır.
dudak silikonu fiyatları
 

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği
Dudaklar bazı kişilerde doğumsal (ailesel) olarak ince ve belirsiz olabilir. Bazı kişilerde de yaşlanmaya bağlı olarak dokuların erimesiyle incelir ve kırışarak dolgunluk ve diriliğini kaybeder. Dudak estetiğinde amaç, dudakları doğallığını bozmamak kaydıyla kalınlaştırmak, konturlarını daha belirgin hale getirmek, kırışıklıkları azaltmak ve dolgunlaştırmaktır. Dudak estetiğinde birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler; cerrahi olmayanlar, cerrahi olanlar olarak iki grupta toplanabilir. Cerrahi olmayanlar dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Dolgu maddelerinin içeriğinde hyaluronik asit bulunur. Bu tür dudak kalınlaştırma ayakta yapılabilmesi ve cerrahi müdahale gerektirmemesi nedeni ile daha sık uygulanmaktadır. Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit yerine vücuttan alınan yağ dokusu da kullanılabilir. Cerrahi yöntemle dudak kalınlaştırma ise vücudun herhangi bir yerinden alınan doku parçasının dudak içinden yapılan insizyonla dudak içine yerleştirilmesi işlemidir. Cerrahi yöntemle yapılan bu dudak kalınlaştırma, dolgu maddeleri ile yapılana göre daha doğal görünüm sağlar ve daha kalıcıdır. Ameliyat lokal anestezi ile yapılabilir. Nadir de olsa dudak küçültme operasyonları da gerekebilmektedir. Normalden iri duran dudaklar, ağız mukozası içerisinden yapılan kesi ile eliptik bir parça çıkarılarak küçültülebilir. Bu işlem de lokal anestezi ile uygulanabilir.

Dudak Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Dudak estetiğinde kullanılan dolgu malzemeleri nelerdir?
Hyalüronik asit bu amaç için en yaygın kullanılan maddedir. Özel iğnelerle enjekte edilir. Hasta hemen normal hayatına döner fakat etkisi geçicidir.

Başka bir dolgu malzemesi de kişinin kendi yağıdır. Vücudunun başka bir bölgesinden yağ alındıktan sonra bir işlemden geçirilir ve enjekte edilir. Kalıcı bir çözümdür.
Dudak mukozasını ilerletici cerrahi İşlemler hangi yaşlarda tercih edilir?
Daha çok ileri yaşlarda tercih edilmektedir.
Dudak inceltme ameliyatı nasıl uygulanır?
Kalın olan dudaktan parça çıkarılarak dudak inceltilir. Ameliyat sonrası herhangi bir iz olmamaktadır.
dudak silikonu fiyatları
 

Olay TV - Yüz Estetiği Video

Yüz Estetiği Video.

Yüz Estetiği - Burun Estetiği - Alın Germe ve Kaş Kaldırma - Göz Kapağı ve Göz Çevresi Estetiği - Çene ve Elmacık Kemiği Estetiği - Kulak Estetiği - Dudak Estetiği - Boyun Estetiği - Yüz Germe - Cilt Soyma - Dermabrazyon Video

dudak silikonu fiyatları
 

Dudak Estetiği

SORU: Hocam merhaba. Benim dudaklarım oldukça ince ve ben daha kalın görünsün diye sürekli olarak dolgun gösteren rujlardan kullanıyorum. Ancak artık ruj sürmek istemiyorum. Bir arkadaşımdan dudakların kalıcı olarak kalınlaştırılabildiğini duydum. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

SORU: Hocam merhaba. Benim dudaklarım oldukça ince ve ben daha kalın görünsün diye sürekli olarak dolgun gösteren rujlardan kullanıyorum. Ancak artık ruj sürmek istemiyorum. Bir arkadaşımdan dudakların kalıcı olarak kalınlaştırılabildiğini duydum. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz?

CEVAP: Dudağa yapılan çeşitli dolgu yöntemleriyle dudakları kalınlaştırmak mümkündür. Dudak dolgunlaştırmak için kullanılan özel dolgu maddeleri ya yapay maddelerdir ya da vücuttan alınan yağ enjeksiyonlarıdır.

Yapay maddelerle dolguda kullanılan çeşitli ürünler mevcuttur. Bunlar genellikle herhangi bir kesi yapmaksızın enjeksiyon şeklinde uygulanırlar. Birçoğu çeşitli dezavantajları nedeniyle kullanımdan kalkmış ya da çok nadiren tercih edilmektedirler. Günümüzde bu amaçla en çok tercih edilenler hyaluronic asit içerikli ürünlerdir. Hyaluronic asit insan vücudunda normalde de bulunan bir molekül olduğu için herhangi bir yabancı cisim tepkisi ya da alerjik reaksiyona neden olmaz. Dolayısıyla istenmeyen sonuçlara da neden olmadığı için güvenle kullanılabilmektedir. Hyaluronic asit içerikli bu ürünlerin değişik alt kategori ürünleri de mevcuttur. İhtiyaca göre bunlardan birisi tercih edilir.

Hyaluronic asit içerikli dolgu maddeleri dudak estetiğinde başlıca iki amaçla kullanılır. 1-Dudak hatlarının belirginleştirilerek dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak. Bu amaçla enjeksiyon, dudak hatları boyunca ve üst dudakta burunun altında kalan, filtrum dediğimiz oluksu çukurluğun yan kenarları boyunca yapılır. 2- Dudak çevresindeki kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesini sağlamak. Bu amaçla bu ürünler deri yüzeyinin ve çizgilerin hemen altına(dermis tabakası içine) zerk edilerek işlem gerçekleştirilir. Bu uygulamalarda elde edilen sonuçlar ortalama 6 ay kadar sürer. Etkisi geçince tekrarlamak gerekir.

Dolgu maddesi enjeksiyonu yapılırken ürünün mutlaka orijinal, yasal ve güvenilir bir dolgu maddesi olduğundan emin olmak gerekir. Uygulamayı yapan hekimin bu konuda yeterli bilgisi ve deneyimi bulunmalıdır. En önemlisi uygulayıcı uzman hekim, steril şartlarda çalışmaya azami özeni göstermelidir.

Vücuttan alınan yağ enjeksiyonu ile dolguda en çok kullanılan materyaller yağ dokusu, fasya dokusu ya da doku kokteylidir. Bunlardan da en çok tercih edileni yağ dokusu enjeksiyonu(lipofilling) dur. Yağ dokusu genellikle karın ya da bacak iç kısımlarından alınır. Kişinin kendi vücudundan alındığı için herhangi bir yabancı doku reaksiyonuna sebep olmaz ve alınan bölgede iz kalmaz. Enjeksiyon yöntemiyle dudak içine özellikle kas dokusu arasına uygulanarak dudaklarda istenilen dolgunluk sağlanır. Günümüzde microlipoinjection yöntemiyle çok ince çizgilerin giderilmesi bile sağlanabilmektedir. En önemli dezavantajı enjekte edilen yağın bir kısmının vücut tarafından emilerek yok edilmesidir. Bunun için ikinci, üçüncü seans uygulamalara ihtiyaç olabilmektedir. Sonuçta elde edilen dolgunluk kalıcıdır.

dudak silikonu fiyatları
 

Dudak Estetiği

Bursa Hakimiyet Gazetesi | 02.11.2009 Tarihli Haberi

Dudaklar, yüz estetiğinin en önemli öğelerinden biridir. Hatları belirgin, dolgun ve gergin kırmızı renkli dudaklar, kadın çekiciliğinin adeta timsalidir. Dudakların sadece dolgunluğu, kontürleri ve rengi değil şekli ve yüz mimikleriyle birlikte verdiği ifade ve imaj yüz güzelliğinde farkında olmadan ilgi çeken unsurlardır. İşte bu hususlar dudakların sıradanlığını, çirkinliğini ya da çekiciliğini belirleyen ayrıntılardır.
Dudakların inceliği ya da normalden çok kalın oluşu, kısalığı ya da uzunluğu, hatlarının silikliği, renginin solukluğu, kenarlarındaki sarkmalar ve dudakların etrafındaki kırışıklıklar dudak estetiğini bozan, dolayısıyla yüz estetiğini de olumsuz etkileyen başlıca faktörlerdir. İşte bu olumsuzluklar cerrahi ve cerrahi dışı çeşitli estetik uygulamalarla giderilerek, dudaklar daha güzel ve çekici hale getirilebilmektedir.

Dudak Dolgunlaştırma

Dudakları kalınlaştırma amacıyla yapılan işlemlerdir. Dudağa yapılan çeşitli dolgu yöntemleriyle bu sağlanır.

Yapay maddelerle dolgu
Bu amaçla üretilmiş ve piyasaya sunulmuş çeşitli ürünler mevcuttur. Bunlar genellikle herhangi bir kesi yapmaksızın enjeksiyon şeklinde uygulanırlar. Birçoğu çeşitli dezavantajları nedeniyle kullanımdan kalkmış ya da çok nadiren tercih edilmektedirler. Günümüzde bu amaçla tercih edilenler hyaluronic asit içerikli ürünlerdir. Hyaluronic asit insan vücudunda normalde de bulunan bir molekül olduğu için herhangi bir yabancı cisim tepkisi ya da alerjik reaksiyona neden olmaz. Dolayısıyla istenmeyen sonuçlara da neden olmadığı için güvenle kullanılabilmektedir. Hyaluronic asit içerikli bu ürünlerin değişik alt kategori ürünleri de mevcuttur. İhtiyaca göre bunlardan birisi tercih edilir. Hyaluronic asit içerikli dolgu maddeleri dudak estetiğinde başlıca iki amaçla kullanılır. 1-Dudak hatlarının belirginleştirilerek dudakların daha dolgun görünmesini sağlamak. Bu amaçla enjeksiyon, dudak hatları boyunca ve üst dudakta burunun altında kalan, filtrum dediğimiz oluksu çukurluğun yan kenarları boyunca yapılır. 2- Dudak çevresindeki kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilmesini sağlamak. Bu amaçla bu ürünler deri yüzeyinin ve çizgilerin hemen altına(dermis tabakası içine) zerk edilerek işlem gerçekleştirilir. Bu uygulamalarda elde edilen sonuçlar ortalama 6 ay kadar sürer. Etkisi geçince tekrarlamak gerekir.

Dolgu maddesi enjeksiyonu yapılırken ürünün mutlaka orijinal, yasal ve güvenilir olduğundan emin olmak gerekir. Uygulamayı yapan hekimin bu konuda yeterli bilgisi ve deneyimi bulunmalıdır. En önemlisi uygulayıcı uzman hekim steril şartlarda çalışmaya azami özeni göstermelidir.

Vücuttan alınan materyal ile dolgu
Bu amaçla kullanılan materyaller yağ dokusu, faysa dokusu ya da doku kokteylidir. Bunlardan da tercih edilen yağ dokusu enjeksiyonu(lipofilling) dur. Yağ dokusu genellikle karın ya da bacak iç kısımlarından alınır. Kişinin kendi vücudundan alındığı için herhangi bir yabancı doku reaksiyonuna sebep olmaz ve alınan bölgede iz kalmaz. Enjeksiyon yöntemiyle dudak içine özellikle kas dokusu arasına uygulanarak dudaklarda istenilen dolgunluk sağlanır. Günümüzde microlipoinjection yöntemiyle çok ince çizgilerin giderilmesi bile sağlanabilmektedir. En önemli dezavantajı enjekte edilen yağın bir kısmının vücut tarafından emilerek yok edilmesidir. Bunun için ikinci, üçüncü seans uygulamalara ihtiyaç olabilmektedir. Sonuçta elde edilen dolgunluk kalıcıdır.

Dudak Kaldırma

Burada amaç dudak kenarını yukarı doğru kaldırarak görünen dudak kırmızı alanını genişletmektir. Bu işlem özellikle üst dudağa uygulanır. Bunun için çeşitli cerrahi yöntemler vardır. 1- Üst dudak kenarının hemen üstünden martı kanadı şeklinde bir cilt çıkarılarak dikilir. 2- Burnun hemen alt kenarından boğa boynuzu şeklinde bir cilt çıkarılarak dikilir. Üst dudak derisi geniş olanlar için bu yöntemler daha uygundur. Ortaya çıkan izler dikkat çekmeyecek kadar belirsiz olur. 3-Dudakların iç kısımlarına "V" şeklinde kesiler yapılıp "Y" şeklinde dikilerek dudak kırmızısı dışa doğru genişletilerek daha dolgun görünmeleri sağlanır. 4- Diğer bir teknik ise dudak asma tekniğidir. Bu teknikte, burun deliği içinde yapılan küçük bir kesiden geçirilen dikişler, dudak kenarından geri döndürülerek bağlanır. Böylece dudak kırmızısının daha belirginleşmesi sağlanır.
 

Dudak Sarkmalarının Giderilmesi

Dudak kenarlarındaki sarkmalar dudak yaşlanmasının en önemli belirtilerinden birisidir. Dudak köşeleri aşağıya doğru sarkar ve köşelerden yana-aşağı doğru oblik bir kıvrım ortaya çıkar. Bu görüntü kişiye karamsar, yaşlı ve mutsuz bir yüz ifadesi verir. Bu durum dudak köşelerine yapılan minik cerrahi işlemlerle düzeltilebileceği gibi geçici dolgu ya da botoks uygulaması ile de tatminkâr sonuçlar alınabilir.

Gülme Deformitesinin Düzeltilmesi

Gülme deformitesi kişinin gülerken ya da konuşurken ortaya çıkan olumsuz görünümleri kapsar. Örneğin; kişi konuşurken veya gülerken burun ucu aşağı doğru çekilebilir, üst dudakla burun arasındaki açı fazlaca daralır, üst dudak aşırı derecede kısalır ve dışa doğru aşırı kıvrılır ya da diş etleri normalden daha fazla görünür hale gelebilir. Bu problemlerin giderilmesi amacıyla yapılabilen çeşitli cerrahi girişimler vardır. Bu girişimlerden bazıları tek başına yapılabileceği gibi örneğin, estetik burun ameliyatı ile birlikte yapılabilirler. Gülerken diş etinin fazlaca görülmesi hali bazen bir çene deformitesi ile birlikte de olabilir. O takdirde ortodontik yaklaşım ya da maksillofasyal cerrahi yaklaşımlar gerekli olabilir.

dudak silikonu fiyatları
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz