hentai videos
milf xxx
video gay

burun estetiği fiyatları

Burun Estetiği

Burun Estetiği, Burun Ameliyatı

Burun yüzün tam ortasında yer aldığı ve yüzün diğer bölümleriyle uyumlu ve orantılı olması gerektiği için yüz güzelliğinde en önemli sayılabilecek organlardan biridir. Burun estetiği, burun iskeleti ve yumuşak dokuların yeniden şekillendirilerek ahenkli ve düzgün hale getirilmesi işlemidir. burun ameliyatıHastalarda burun şekil bozukluklarının yanı sıra burundan nefes alma zorluğu (septum deviasyonu) gibi bozukluklar da varsa birlikte düzeltilir. Burun estetiği operasyonları ile burun küçültülüp büyütülebilir, üstündeki kemer alınabilir, uç kısmı kaldırılabilir ve inceltilebilir, burun delikleri küçültülebilir, konuşma veya gülme sırasında burun ucu hareket eden kişilerde bu deformite düzeltilebilir, üst dudaktaki katlanma deformitesi giderilebilir, burun eğrilikleri düzeltilebilir, ve en önemlisi bütün bu işlemler burun fonksiyonlarını bozmadan ve nefes alma problemleri varsa aynı seansta gerçekleşebilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve uygulacak tekniğe bağlı olarak 1–3 saat kadar sürebilir. Ağrı genellikle çok azdır ve ağrı kesicilerle önlenebilir. Özellikle ilk haftada baş yüksekte yatılmalıdır. Bu şişliklerin daha az olması ve daha erken geçmesi için gereklidir.

Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiği - Rinoplasti nedir ?
Burunun yüzdeki diğer yapılarla ahengi ve uyumu estetik açıdan çok önemlidir. Burun estetiği, burunda bulunan şekil bozukluklarının cerrahi olarak düzeltilmesi işlemidir.
Burun estetiği- Rinoplasti için kimler uygun adaydır ?
Burunun dış çatısında ve / veya iç yapısında bozukluk olan kişiler burun estetiği için uygun adaydır denilebilir.

Burundaki şekil bozuklukları;
  • Burun sırtındaki kavis ve tümseklik
  • Burun ucunun uzun, sarkık, büyük, yuvarlak veya çok etli olması
  • Burunun aşırı büyük olması
  • Burunun çarpık olması
  • Karşıdan bakıldığında burunun çok büyük olması
  • Burun deliklerinin fazla büyük olması vb. sayılabilir.
İdeal bir burun nasıl olmalıdır ?
Herkes için ideal burun kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Genel kabul edilmiş bir görüşe göre, ideal bir burun; yüzün diğer bölümleriyle orantılı ve uyumlu olan bir burundur. Bu nedenle Kliniğimizde farklı teknikler uygulanarak naturel burunlar oluşturmak amaçlanmaktadır.
Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer ?
Ameliyat genel anestezi altında uygulanacak tekniğe bağlı olarak 1-3 saat kadar sürmektedir.
Burun estetiği ameliyatı sonrası dönem nasıldır ?
Ağrı genellikle çok azdır ve ağrı kesicilerle önlenebilir. Buruna konan tamponlar 24 - 48 saat sonra alınmaktadır. Bir hafta sonra alçısı çıkarılır ve flaster tespiti yapılır. Bir hafta sonra da flaster tespitler çıkarılır. Özellikle ilk haftada baş yüksekte yatılmalıdır. Bu şişliklerin daha az olması ve daha erken geçmesi için gereklidir.
Tam şekil ne zaman oluşur ?
Burun şekli hakkında ameliyattan hemen sonra bir fikir alınırsa da kemiklerin iyileşmesi 6 hafta, yumuşak dokuların iyileşmesi ise aylar sürer.
Burun ameliyatı ile neler düzeltilebilir ?
1) Burun küçültülüp büyütülebilir.
2) Üstündeki kemer alınabilir.
3) Uç kısmı kaldırılabilir, inceltilebilir.
4) Burun delikleri küçültülebilir.
5) Konuşma veya gülme sırasında burun ucu hareket eden kişilerde bu deformite düzeltilebilir.
6) Üst dudaktaki katlanma deformitesi giderilebilir.
7) Burun eğrilikleri düzeltilebilir.
8) En önemlisi bütün bu işlemler burun fonksiyonlarını bozmadan ve nefes alma problemleri varsa aynı seansta bu düzeltilebilir.
Burun estetiği – Rinoplasti için yaş sınırı var mıdır ?
Bayanlarda 16-17, erkeklerde 17-18 yaşlarına kadar beklemekte fayda vardır. Çünkü burun gelişiminin %90’ının bu yaşlarda tamamlar. Burun estetiği operasyonu için engel herhangi bir rahatsızlık söz konusu değil ise üst yaş sınırı yoktur.
Burun estetiği – Rinoplasti için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir ?
Burun estetiği genellikle genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Eğer sadece burun ucu ile ilgili basit bir düzeltme yapılacak ise lokal anestezi tercih edilebilir.
Burun estetiği – Rinoplasti öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?
Eğer sigara kullanımı söz konusuysa iyileşme sürecine olumlu katkı sağlamak için operasyon öncesi ve sonrası dönemde kullanmamak gerekir. Ayrıca burun estetiği operasyonu öncesinde hastanın düzenli kullandığı ilaç ve ya ilaçlar var ise; bunu mutlaka hekimiyle paylaşmalıdır.
Burun estetiği – Rinoplasti operasyonu için uygun mevsim ne zamandır ?
Burun estetiği – Rinoplasti her mevsimde yapılabilir, özel bir zamanı yoktur.
Burun estetiği ameliyatı öncesi soğuk algınlığı var ise; ne yapılır ?
Burun estetiği –rinoplasti ameliyatı öncesi grip vb soğuk algınlığına yakalandıysanız ameliyat için bir engeldir. Tam iyileşme gerçekleştikten sonra burun estetiği ameliyatınız gerçekleştirilebilir.
burun estetiği fiyatları
 

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları kullanılan tekniğe ve sizin ihtiyacınız olan şekle göre değişkenlik göstermektedir. Bu uygulamaların fiyatları için gerçekleşmiş olan minimum ve maksimum fiyatlar göz önüne alınarak bir fiyat aralığı verilebilir. Burun estetiği fiyat aralıklarımızı öğrenmek için aşağıdaki formu doldurun. En yakın zamanda size bilgilendirme mailimiz gelecektir.

burun estetiği fiyatları
 

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Burun Estetiği Video

Burun Estetiği Video

burun estetiği - estetik burun - burun amaliyatı - burun estetiği bursa - burun ameliyatı istanbul - burun ameliyatı istanbul - mesut özcan - mesut ozcan - esteticare - burun estetiği video

burun estetiği fiyatları
 

Burun Ameliyatı

SORU: Doktor Bey merhaba, Ben çocukken kavga sonucu burun kemiğim kırıldı. O dönem yaşım küçük olduğu için ameliyat olamadım. Şimdi 18 yaşımdayım ve burnumdaki eğrilik nefes alma zorluğu beni çok rahatsız ediyor. Bu yaşta ameliyat yaptırabilir miyim? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

SORU: Doktor Bey merhaba, Ben çocukken kavga sonucu burun kemiğim kırıldı. O dönem yaşım küçük olduğu için ameliyat olamadım. Şimdi 18 yaşımdayım ve burnumdaki eğrilik nefes alma zorluğu beni çok rahatsız ediyor. Bu yaşta ameliyat yaptırabilir miyim? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

CEVAP (Prof.Dr.Mesut Özcan): Burunda mevcut olan şekil bozukluğunun estetik olarak cerrahi yöntemlerle düzeltilmesi mümkündür. Burundaki şekil bozuklukları kişiden kişiye değişkenlikler arz edebilir. Sizin yaşadığınız gibi travma sonucu burunda yamukluk oluşabilir. Semer burun ya da eğer burun dediğimiz şekilde burun sırtı çökük, ya da burun sırtı kemerli yani aşırı tümsek ve kavisli olabilir. Burun ucu uzun ve sarkık olabilir veya çok etli, büyük ve yuvarlak olabilir. Burun kökünde burun ile alın arasında var olan açı düzleşmiş olabilir. Burun ile dudak arasındaki açı ileri derecede daralmış olabilir ve burun kanatları ileri derecede geniş ve yayvan olabilir. Bazen de burun sağa veya sola yamulmuş olabilir. Burnun iki tarafı arasında asimetri olabilir. Böyle durumlarda burun solunumunu bozan ve nefes almanızı etkileyen orta bölmedeki deformasyonunda özel yöntemlerle aynı seansta düzeltilmesi gerekir ki yaptığımız bu işleme septo-rhinoplasty adını veriyoruz.
Bu ameliyat genel anestezi altında ameliyathane şartlarında yapılır ve yaklaşık üç saat sürer. Burun estetiği ameliyatı 16-17 yaşlarından itibaren yapılabilir. Üst yaş sınırı hastanın genel sağlık durumuna ve ameliyata engel herhangi bir başka hastalığı olup olmadığına göre değişir.

burun estetiği fiyatları
 

AS TV - Burun Estetiği Video - Bölüm 1

Burun Estetiği - Burun Küçültme, Estetik Burun, Estetik Burun Ameliyatı Video

Burun estetiği - burun küçültme - estetik burun - burun ameliyatı - estetik emeliyatı - Burun estetiği video

burun estetiği fiyatları
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz