RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Burun Estetiği
Burun Estetiği fiyatlarını öğrenmek için hemen tıklayın.

Burun Estetiği


Vücudumuzda en dikkat çekici bölge, yüzümüzdür. Burun yüzün tam ortasında yer aldığı ve yüzün diğer bölümleriyle uyumlu ve orantılı olması gerektiği için yüz güzelliğinde en önemli sayılabilecek organlardan biridir. Burun estetiği, burun iskeleti ve yumuşak dokuların yeniden şekillendirilerek ahenkli ve düzgün hale getirilmesi işlemidir. Burun estetiği ameliyatında, hastalarda burun şekil bozukluklarının yanı sıra burundan nefes alma zorluğu (septum deviasyonu) gibi bozukluklar da varsa birlikte düzeltilir. Yine burun estetiği ameliyatı ile doğumsal veya yaralanmaya bağlı şekil bozuklukları da düzeltilebilir.

Burun estetiği operasyonları ile burun küçültülüp büyütülebilir, üstündeki kemer alınabilir, uç kısmı kaldırılabilir ve inceltilebilir, burun delikleri küçültülebilir, konuşma veya gülme sırasında burun ucu hareket eden kişilerde bu deformite düzeltilebilir, üst dudaktaki katlanma deformitesi giderilebilir, burun eğrilikleri düzeltilebilir, ve en önemlisi bütün bu işlemler burun fonksiyonlarını bozmadan ve nefes alma problemleri varsa aynı seansta gerçekleşebilir.

Kişi hangi tip burun ile dünyaya gelmiş olursa olsun; yüze uygun bir çözümleme ile tatminkâr sonuç almak mümkündür. Bu nedenle burun estetiği operasyonları kişiye özel planlanan bir ameliyattır. Yüzün tüm ögeleri ile uyumlu ve bu ögelerin aralarındaki açı ve oranlar hesaplanarak yapılacak burun estetiği ameliyatı kişinin yüzünde doğal durur ve bir denge sağlar. Burun estetiğinde doğal sonuçlar elde edebilmek için ise; yine teknik de farklılık gösterecektir.

Estetik burun ameliyatlarında ideal sonuç kişinin yüz yapısına, ifadesine uygun olan; doğal görünümlü, estetik ameliyat olduğu fark edilmeyen, solunum problemi olmayan, yüzdeki diğer yapıların güzelliklerini maskelemeyen tam tersini ortaya çıkaran bir sonuç olmalıdır.

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Estetik burun ameliyatı düşünen hasta sigara kullanıyorsa operasyon öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir.

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve uygulanacak tekniğe bağlı olarak 1–3 saat kadar sürebilir. Ağrı genellikle çok azdır ve ağrı kesicilerle önlenebilir. Özellikle ilk haftada baş yüksekte yatılmalıdır. Bu şişliklerin daha az olması ve daha erken geçmesi için gereklidir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında ilk hafta burunda alçı ve tampon kullanılıyor. Ameliyat sonrasında tamponlar iki veya üç gün kalıyor. Alçı bir hafta sonra çıkarılıyor. Onun yerine ya yeniden bir alçı konuluyor veya flaster tespiti uygulanıyor. Bir hafta da böyle tutuluyor. Yani toplam en az iki haftalık bir tespit süresi kişiyi bloke edebiliyor. Burun estetiği sonrasında nihai sonuç şişliklerin tamamen kaybolduğu altıncı aydan sonra ortaya çıkar. Bu süre minimum süre olup bazen daha geç olabilir.


Güncelleme: 14/09/2015

Burun Estetiği için Fiyat İste

Burun Estetiği için Sık Sorulanlar

İdeal bir burun nasıl olmalıdır?
Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer?
Burun Estetiği Ameliyatı sonrası dönem nasıldır?
Tam şekil ne zaman oluşur?
Burun ameliyatı ile neler düzeltilebilir?
Burun estetiği – Rinoplasti için yaş sınırı var mıdır ?
Burun estetiği – Rinoplasti için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir ?
Burun estetiği ameliyatı öncesi soğuk algınlığı var ise; ne yapılır ?
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?