hentai movies
milf pussy
gay sex videos

bursa dövme silme

Dövme Silme

Dövme Silme
Kliniğimizde dövme silme tedavisinde Q-Switch Lazer kullanılmaktadır. Bu lazer başlığı dövme silme konusundaki en başarılı lazer tipidir. Tedavi sırasında dövmenin cinsine uygun farklı dalga boyunda lazer ışınları kullanılması gerekir. Uygun dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığında dövmede kullanılan boya parçalanır. Bu işlem sonucunda çok küçük parçalara ayrılan boya, hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır. Q-Switch Lazer yöntemiyle eski dövmeler yeni dövmelere göre daha kısa sürede tedavi edilmektedir.

Dövme sildirmede kullanılan diğer yöntemler zımparalama ve cerrahi işlemlerdir. Dövmenin rengine, bulunduğu bölgeye, büyüklüğüne ve derinliğine göre bu işlemlerden herhangi biri ön plana geçebilir.. Zımparalama işlemi dövme; yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabilir. Bu işlem ile dövme 1- 3 seansta tamamen yok edilebilir. Ancak işlem sırasında kanamalar olur ve seanslar süresince pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekir.

Dövme Silme  Sıkça Sorulan Sorular

Q-Switch Lazer yöntemiyle tüm dövmeler silinebilir mi?
Çok renkli dövmeler ve metalik pigment içeren dövmelerin lazer ile tedavisi renksiz dövmelere göre daha zor ve daha uzun sürede sonuç vermektedir.  
Lazerle dövme silme tedavisi ne kadar sürer?             
Lazerle dövme silme tedavisi genellikle 1 ya da 2 ayda 1 defa olmak üzere 4 - 6 seans sürer. Bacak bölgesinde bulunan dövmelerin silinmesi, diğer bölgelerdeki dövmelere göre daha uzun süre alabilir. Bu tedavi sonrasında antibiyotikli krem kullanmak gerekebilir. 
Lazerle dövme silme tedavisinin yan etkileri var mıdır?
Tedavi sonrasında uygulama yapılan alanda; renk değişiklikleri, yara izi, alerjik reaksiyon, beyaz renk içeren dövmelerde ise koyulaşmalar olabilir. Oluşabilecek bu yan etkileri minimize etmek amacıyla bu konuda tecrübeli ve uzman hekimlerce tedavi yapılmalıdır. 

 

bursa dövme silme
 

Gençlik ve Estetik

Estetik cerrahi nedir?
Plastik ve Rekonstrüktif cerrahinin bir alt dalıdır. Şekli normalden daha güzel hale getirme operasyonlarını kapsar. Sonuç öyle güzel olmalı ki hem kişi kendine baktığı zaman kendi kendisini beğenmeli ve haz duymalı ve hem de başka bakan ve görenlere haz vermelidir. O zaman yapılan işlem bir estetik cerrahi işlemi demektir.

Son yıllarda estetik operasyon talep etme yaşında bir düşme gözleniyor mu? Ne dersiniz? Eğer öyleyse sizce bunun nedenleri nelerdir?
Gerçekten öyle. Estetik operasyon isteme yaşı günden güne düşüyor. Gençlerin kendilerini içgüdüsel anlamda bir cinsel obje olarak algılama yaşlarının giderek düşmekte olduğunu belirgin şekilde gözlüyoruz. Artık daha küçük yaşlarda bile kendilerini cinsel kimlikleriyle tanımlıyorlar. Erken yaşlarda kız çocukları daha çekici, erkek çocukları daha etkileyici olmak istiyorlar. Bu durum daha erken yaşta estetik operasyon talebini doğuruyor. Erken yaşta estetik operasyon isteğini kamçılayan bir başka etmen ise, çocuğun çevresindeki arkadaşlarının acımasız eleştiri ve alaycı tavırları hatta lakap takmaları gibi durumlardır. Böyle durumlarda çocukta aşağılık kompleksi gelişebiliyor ve özgüven kaybı ortaya çıkabiliyor. Bu duruma neden olan problemi çözme arzusu da kişileri erken yaşta estetik operasyonlara yönlendiriyor. Bunların dışında, toplumda estetik operasyonlarla ilgili önceden var olan olumsuz önyargıların ortadan kalkması, bu operasyonların çok zor olmadığının anlaşılması, toplumda estetik bilincinin artması gibi faktörler de gençlerin daha erken yaşlarda estetik operasyon isteğini kamçılamaktadır. Öte yandan medyada, estetik operasyon yaptırmış çok sayıda güzel örneğin görülmesi de cesaret artırıcı rol oynamaktadır. Estetik cerrah sayısındaki artış ve yurdun en ücra köşelerinde bile Estetik Plastik Cerrah bulunması sonucunda hem estetik cerrahi toplumda daha çok bilinir hale geldi ve hem de estetik operasyon maliyetlerinde belirgin düşüşler ortaya çıktı. Bu da beraberinde talep artışını doğurdu. Eskiden çocuklar ebeveynleri zorlarlardı ve bu operasyonları ödül olarak isterlerdi. Şimdi ise ebeveynler çocuklarının ellerinden tutup estetik cerrahlara getiriyorlar. Estetik operasyon olmazsa kızım evde kalır psikozuna girmiş olanlara bile rastlamak mümkün.

Erken Yaşlarda estetik operasyon isteklerinin altında yatan bazı psiko-sosyal faktörlerde olabilir mi? Ne dersiniz?
Tabi ki var. Hem de çok fazla var. Günümüzde kültürel, eğitsel ve medyadan etkilenmeler sonucunda bir takım algılama ve algılanma farklılıkları gelişti. Bütün değerler bedene indirgenir hale geldi. Medyada boy gösteren estetik operasyon geçirmiş tanınmış kişilerin başarıları ve karizmaları, geçirdikleri estetik operasyon sonucu elde ettikleri güzelliğe indekslendi. Yani güzellik, özgüven ve başarının yegâne şartı ve simgesi gibi algılanır oldu. Bu da erken yaşta estetik operasyon isteğini kamçılayan önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer algı ise kişinin, çevresinde veya bulunduğu ortamda fark edilir olması, dikkat çekmesi ve hayranlık uyandırmasının var olmanın bir kanıtı olarak hissedilmesidir. Diğer bir deyişle; “eğer fark edilmiyorsan, dikkat çekmiyorsan ya da kimse sana hayranlık duymuyorsa bir hiçsin” düşüncesinin kişinin psikolojisine hâkim olmasıdır. Yani fark edilme, var olmakla eşdeğer görülüyor. Peki, bunu nasıl sağlayacaksın? İşte o zaman estetik operasyon isteği gündeme geliyor. Diğer bir gözlemimiz ise televizyonlarda, dizilerde ve sinema filmlerinden genellikle bütün kötü karakterlerin çirkin, iyi karakterlerin ise güzel olmasıdır. Gerçek hayatta böyle bir değerlendirmenin olmamasına karşın gözlediğimiz bu husus özellikle gençliğin; iyilikle güzelliği, kötülükle ise çirkinliği özdeş görmelerine neden oluyor. Onun için herkes güzel olmak istiyor ve böylelikle özellikle gençlerde estetik operasyon olma isteği büyük ölçüde kamçılanıyor. Birde “bedeniyle barışık olamama” durumu var. Tabi ki bu bir psikiyatrik problemdir. Özellikle “dismorfofobia” denilen bir psikiyatrik rahatsızlık var ki, bu durumda kişi bir çirkinlik ve şekilsizlik korkusu içine giriyor. Vücudundan hoşnut olmama ve sürekli estetik operasyon isteme gibi davranışlar sergiliyor. Böyle kişiler eğer tüm vücuduna değil de tek bir bölgeye odaklandıysa, estetik operasyon faydalı olabilir. Ancak böyle kişilerin mutlaka bir psikiyatri uzmanının kontrolüne girmelerini öneriyoruz.

Gençler başlıca hangi estetik operasyonları talep ediyorlar?
Talep edilen başlıca operasyonları sıklık derecesine göre sıralayacak olursak; kulak estetiği(kepçe kulak), burun estetiği, meme estetiği, erkeklerde jinekomasti, kötü yara izlerinin düzeltilmesi, dövmelerin çıkarılması, genital estetik (özellikle labiumplasti), himenoplasti, çene estetiği, liposuction ve lazer lipoliz gibi işlemlerdir.

Gençlerde estetik operasyon yapılabilme şartları nelerdir?
Bir defa ilk ve en önemli şart kişinin anatomik ve ruhsal olarak gelişimini tamamlamış olmasıdır. Aksi halde yapılacak bir estetik operasyonla mutluluk yerine mutsuzluk verebilme olasılığı söz konusudur. Anatomik olarak estetik operasyon yapılması söz konusu olan organın büyüme ve gelişiminin sonlanmış olması gerekir. Bu açıdan bakıldığında vücuttaki her yapının bir optimal operasyon yaşı vardır ve bunu her plastik cerrah bilir. Ruhsal gelişim açısından baktığımızda ise kişinin operasyon isteği nerden kaynaklanıyor buna bakmamız lazım. Çevreden etkilenme sonucunda mı yoksa başkalarına özenti biçiminde mi bu istek ortaya çıkıyor? Bunu iyi anlamak gerekir. Hastanın beklentilerini iyi değerlendirmek psikolojik olarak böyle bir operasyona hazır olup olmadığından emin olmak gerekir. Ayrıca bir estetik operasyonun yapılabilmesi için, hastanın genel sağlık durumunda operasyona ve anesteziye engel bir husus olmaması ve yara iyileşmesi ile ilgili olumsuz bir durumun da olmaması gerekir.

bursa dövme silme
 

Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Gürler Caddesi No:6 Nilüfer Bursa Bu sayfayı paylaşın:
Telefon: 0224 241 94 94 - 243 73 52 - 243 73 53
Email: E-posta göndermek için tıklayınız Bu e-Posta adresi istenmeyen postalardan korunmaktadır, görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
 

YASAL UYARI
Bu site Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi konusunda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Ayrıca yine yasa ve yönetmelikler gereği ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar ve ameliyatlarla ilgili detaylı bilgiler verememekteyiz